Arkadaş bulamamak

fiqt

Decapat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Okul da fazlasıyla arkadaşım var ama hiçbiriyle yakın olamadım veya hiçbirini sevemedim çünkü geneli sapık veya kafa dengi değil. Bu yüzden okula gitmek istemiyorum çünkü çok sıkılıyorum. Suç bende mi bilmiyorum ama yakın bir arkadaşımın olmasını çok isterdim. Önerileriniz nelerdir? Okul değiştirmek mantıklı olur mu? Sevdiğim kızın okuluna gidersem belki her gün seve seve okula giderim ama bir yandan da korkuyorum her gün görüşüp sıkılmasından. Ne zaman yalnız kalsam depresif oluyorum.

Gülüm, şu hayatta ananın ve babanın bile seni bir gün terk etme potansiyeli olduğunun farkına varınca, insan ne arkadaş arıyor ne sevgili. Eş, dost, sevgili gibi gelip geçici insanlara bağlı olmamız gerekir fakat bağımlı değil.

Okul değiştirebiliyorsan değiştir. Burası asosyalliğe meyilli bilgisayar bağımlısı kişilerden oluştuğu için "arkadaş boş iş, yalnız takıl" gibi uyduruk cevaplar gelecektir sadece.

Arkadaş çevresi değişkendir ve senin ortalamanı yansıtır. İlla sana benzer veya yakın bir arkadaşın olacaktır. Çok samimi ve çok arkadaş canlısı olmadığın sürece sorun yaşamazsın. Lise arkadaşlıkları benim için değerlidir. Üniversiteye geldiğinde üniversite ortamındaki arkadaş ortamı daha farklı ve çıkarcı oluyor. Düzgün olsun ama yakın olsun yeterli.

Yeni konular

Geri
Yukarı