Steam Arkadaş listemdeki kişiden gelen garip link nedir?

554130

Decipat
1675358946482.png

Virüs olduğu çok belli, bu yüzden linke tıklamadım ve direkt üstünü karalayarak konu oluşturdum. Linki VirusTotal'e attığım zaman hiçbir virüs uyarısı çıkmıyor, muhtemelen site içerisinden indirilen bir dosyaya yerleştirmiş olabilirler virüsü, pek bilmiyorum bu konuyu. Yine de güvence olması açısından sizce bu kişiyi arkadaş listemden çıkartayım mı?

Linke tıklamazsanız sorun olmaz, arkadaşınızın saflığı tutmuş. Rahatsız ediyorsa çıkarabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1654773

Virüs olduğu çok belli, bu yüzden linke tıklamadım ve direkt üstünü karalayarak konu oluşturdum. Linki VirusTotal'e attığım zaman hiçbir virüs uyarısı çıkmıyor, muhtemelen site içerisinden indirilen bir dosyaya yerleştirmiş olabilirler virüsü, pek bilmiyorum bu konuyu. Yine de güvence olması açısından sizce bu kişiyi arkadaş listemden çıkartayım mı?

Tanımadığınız bir kişi ise bence çıkarmalısınız.

Eki Görüntüle 1654773

Benim de başıma böyle bir şey geldi yaklaşık 1 yıl önce falan oldu bu olay yine aynı şekilde bana mesaj geldi bedava skin için, bende denemek istedim ve linke tıkladım ertesi gün hesabım gitmiş 🙁. Muhtemelen bu da öyle bir şey.

Tiklamayin. Dolandirici.

Virüs degil ayrica. Tiklayinca hesap bilgilerinizi girmek isteyecekler, girdiginiz anda da hesabiniza erisimi kaybedeceksiniz.
Daha önce de bu tarz bir şey görmüştüm fakat site linki biraz daha farklıydı. "Steamcommunity" kelimesindeki harflerin yerlerini değiştirerek sitenin aynısını yapıp sanki bıçak kazanmışız gibi mesaj atıp, bıçağı almak için hesabımızı girmemiz gerektiğini söylüyorlardı.

Benim de başıma böyle bir şey geldi yaklaşık 1 yıl önce falan oldu bu olay yine aynı şekilde bana mesaj geldi bedava skin için, bende denemek istedim ve linke tıkladım ertesi gün hesabım gitmiş 🙁. Muhtemelen bu da öyle bir şey.
Geçmiş olsun hocam.

Oyundan tanıştığım bir arkadaşımdı, maalesef çıkarttım şimdi.
@KilopatEmmiÇalındı bu mesaja niye gülme emojisi attığınızı sorabilir miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı