Arkadaş nasıl bulunur?

@R.B.D "Arkadaşım yok ve doğal olarak yalnız oynuyorum oyunları ve bu artık sıkmaya başladı. Her oyunu açan bilgisayarım, dolu bir Steam kütüphanem olsa bile hiçbiri zevk vermiyor yalnız başıma."
"normal hayattaki gibi sanal hayatta da pek fazla arkadaşım yok."

Sizleri Türkçe öğrenmeye davet ediyorum. :)

Eğer ilk yazdığımı bilinçli şekilde okursanız sorunun kaynağının sosyalleşememe olduğunu rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Ben de bilgisayar başından kalkıp gerçek dünya ile etkileşime geçilmesini önerdim.

Dostum, şu devirde kimse kendine rastgele gelip selam veren bir yabancıya karşılık vermez 😀
İşte. :)
Bireyler arası ilişkileriniz o kadar zayıf ki böyle görebiliyorsunuz. Direkt "Merhaba ben Veli, arkadaş olalım" falan dediğinizi mi hayal ettiniz? :)

Ortak bir alanda ortak bir konu üzerine çok güzel tanışmalar olur.

Sosyal mekanlar iyidir.

@R.B.D siz sadece bu konuya insanları ezmeye gelmişsiniz. Hadi iyi geceler. Uyumadan önce git bir yürüyüş yap.
İlk olarak lütfen saygısızlık etmeyelim. Tavrınız zaten ziyadesiyle zayıflığınızı ve deneyimsizliğinizi gözler önüne sermektedir.

Düzenli olarak spor yaptığım için cardio günüm çarşamba veya cuma günü.
Öneriniz için teşekkürler. 🎭

"normal hayattaki gibi sanal hayatta da pek fazla arkadaşım yok."

Sizleri Türkçe öğrenmeye davet ediyorum. :)

Eğer ilk yazdığımı bilinçli şekilde okursanız sorunun kaynağının sosyalleşememe olduğunu rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Ben de bilgisayar başından kalkıp gerçek dünya ile etkileşime geçilmesini önerdim.

İşte. :)
bireyler arası ilişkileriniz o kadar zayıf ki böyle görebiliyorsunuz. Direkt "merhaba ben veli, arkadaş olalım" falan dediğinizi mi hayal ettiniz? :)

Ortak bir alanda ortak bir konu üzerine çok güzel tanışmalar olur.

Sosyal mekanlar iyidir.

Tamam dostum, neden bu kadar agresifsin? En iyi sen biliyorsun sosyal ilişkileri. Laf etmiyorum, sakin lütfen.

Sadede gelirsek normal hayattaki gibi sanal hayatta da pek fazla arkadaşım yok. Arkadaşım yok ve doğal olarak yalnız oynuyorum oyunları ve bu artık sıkmaya başladı. Her oyunu açan bilgisayarım, dolu bir Steam kütüphanem olsa bile hiçbiri zevk vermiyor yalnız başıma. Yani işin özeti acaba nasıl arkadaş bulabilirim?
Yoğun kullanıcısı olan MMORPG oyunlarından bulabilirsin belki. Discord gruplarıda bir çözüm olabilir. Facebook'da da arkadaş edinme grupları oluyor. Ben eskiden ünide falan İngilizce geliştirmek için Facebook dil geliştirme gruplarından güzel arkadaşlar bulmuştum. Belki buradan bile bulursun. Yaşını ilgi alanlarını yazıp konu açarsan senle arkadaş olmak isteyecek, kafana uygun Technopat sakini çıkar bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı