Arkadaşım Aternos'tan IP ban attı

mertisincoming

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşım Aternos'ta şakasına bana IP ban attı ve açmayacağını söyledi. Fakat benim IP'im orada görünüyor. İp ile bir şey yapabilir mi?

Büyük ihtimalle bölgenizde CG-NAT sistemi kullanılıyor ve bu yüzden oradaki IP adresi sizin modeminizin ip adresi değil de internet sağlayıcısının yönlendirici ip adresi oluyor.

CG-NAT, bir internet sağlayıcısının birkaç kullanıcısını aynı IP adresi altında gruplandırmasına izin verir. Bu, kullanıcılara tek bir IP adresi ile internete erişim sağlar ve ISP'nin IP adreslerini daha verimli kullanmasına yardımcı olur.

CGnat-Cizim.jpg

Eğer, bu sistem olmasa bile pek bir şey yapamaz. IP adresi yüksek ihtimal farklı bir konumu gösterecektir..

IP adresiniz siz Modem ayarlarından değiştirmediyseniz büyük ihtimalle dinamikdir (değişkendir) yani modemi aç kapa yaptıktan sonra farklı bir adresiniz olacak büyük ihtimalle. Yani bir şey yapılması pek mümkün değil. IP adresinizden bu kadar korkmanıza gerek yok.

IP adresiniz siz Modem ayarlarından değiştirmediyseniz büyük ihtimalle dinamikdir (değişkendir) yani modemi aç kapa yaptıktan sonra farklı bir adresiniz olacak büyük ihtimalle. Yani bir şey yapılması pek mümkün değil. IP adresinizden bu kadar korkmanıza gerek yok.
Yardımınız için teşekkürler. Zaten korkmuyordum ip ile çok şey yapılmayacağını biliyordum ama emin olmak istedim.

Arkadaşım Aternos'ta şakasına bana IP ban attı ve açmayacağını söyledi. Fakat benim IP'im orada görünüyor. İp ile bir şey yapabilir mi?

Ne yapmasını beklersin ki? FBI open the doorr :D Arkadaşından bahsediyoruz zaten bizde öyle şeyler yapardık. Eğer hep böyle olunca arkadaşından şüphe edeceksen çok zor işin var.

Ne yapmasını beklersin ki? FBI open the doorr :D Arkadaşından bahsediyoruz zaten bizde öyle şeyler yapardık. Eğer hep böyle olunca arkadaşından şüphe edeceksen çok zor işin var.
Arkadaşım bazen arkamdan konuşuyor. Ondan dolayı şüphelendim. Zaten bu aralar onunla neredeyse hiç konuşmamaya çalışıyorum. Cevabınız için teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı