Arkadaşımı kıskanıyorum

Yangına körükle gitmek bu olsa gerek... Şaşırıyorum nasıl böyle düşünebiliyorsunuz?

Hocam birisi ile rakip olmak kötü değildir ki. Ben hırsın insanı daha da ileriye taşıdığını düşünüyorum. Hepimiz bir hedef seçmiyor muyuz? Hedefi arkadaşını geçmek ise ben bunda bir sorun göremiyorum.

Arkadaşlıktan yana bir sıkıntımız yok araşırız,görüşürüz,oyunlar oynarız dediğim gibi içimde yaşıyorum o duyguyu.

Gayet normal böyle düşünmen bence. Kıskançlık kötü niyetli olmazsa iyi bir teşviktir. Örnek vermem gerekirse senden daha iyi dersleri mi var arkadaşının? Sen daha fazla çalışır onu geçmeye çalışırsın.

Hocam birisi ile rakip olmak kötü değildir ki. Ben hırsın insanı daha da ileriye taşıdığını düşünüyorum. Hepimiz bir hedef seçmiyor muyuz? Hedefi arkadaşını geçmek ise ben bunda bir sorun göremiyorum.
Rakip olmak demek rakibinin kötü olduğu konuda kendini geliştirmek değil. Onun iyi olduğu konuda ondan iyi olmaya çalışmaktır. Arkadaşına bakarak kendini daha iyi yerlere getirmek varken neden onun zayıf noktasından hırs yapsın ki?

@Cosmic Luigi Yazdıklarınızdan çok üslubunuz dikkat çekiyor. Bu terbiyesizlikle kimseye ne akıl verebilirsiniz ne de öğüt. Sosyal ortamlardan imha edilmeniz gerekiyor.

Geri
Yukarı