Arkadaşımın kavgasına ifade vermek

İhsangencer

Decapat
Daha fazla  
Olayı anlatıyorum. Sınıfta bir tane kişi var babalık taslayan herkese işte geleneksel tip. Benim sıra arkadaşımın omzu kapıdan geçerken bunun omzuna değmiş. Bu da "hayırdır LAN" falan diye bunu ittirdi. Sonra derste hoca susturmasi gerekirken kendi susturmaya calıştı. Ben de fena karşılık verdim sözlü olarak bu da bana verdi. Sonra teneffüste adam toplamış benim arkadaşlarımda olayı fark edip birçok kişiye söylemişler. Bu atıştığım çocukta topladıklarımızı duymuş. Topladıklarımızın arasında 3 yıldır sorunu olan bir kişi var. Bu da bunu öğrenmiş "onunda..." diye saydırdı. Sonra teneffüste babalık taslayanı cektim köşeye kendi olayımı hallettim onunla konuşup konuyu kapattık. Sonra arkadaşlarım o küfürü bu 3 yıllık kavgalı olan cocuğa söylemişler. Bu çocukta gitmiş kantinde "sen kime küfür edersin" diye bayağı bir dövmüş. Şu an anda o benim olayı bitirdiğin cocuğun benimle sıkıntısı yok kendi dile getirdi. Bu olayda polise kadar uzadı. O arkadaşlarım ve döven çocuk hafta ici gel gidelim ifade ver diyorlar. Ama olay benden net cıktı. Şimdi ben gidip ifade mi vermiş olacağım yoksa sadece olayı anlatıp işim bitecek mi? Cünkü tanık olarak falan olmaz sadece gidip olayı anlatırım. Ama olay bundan ileri gider mi benim acımdan? Onlar şu anda davalı. Arkadaşlarımda gel sadece olayı anlat her şeyi doğruca yeter diyor. Gercekten o kadar yeter mi? Başım ağrımasın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapman gereken gidip ne biliyorsan anlatman fakat anlattıktan sonrası için kimse sana garanti veremez. Senin sorununu bitirdiğin çocuğun tekrar adam toplayıp seni evine kadar takip edip etmeyeceğini bilmiyorsun.

Milletin artık üniversiteye 4 yıl boyunca hazırlandığı bir sistemde böyle şeylere de nasıl vakit buluyorsunuz bilmiyorum.

Teorik olarak sen sorununu bitirdiğin adamın aleyhine ifade vermiş olacaksın gittiğinde. Doğruları anlattığında ise küfür ettiğini duydu gitti ağzını yüzünü kırdı diyeceksin, döven arkadaşın suçlu çıkacak.

Kavgaya karışmadıysanız bir şey olmaz.

İfadeye gideceğin garantiyse doğruları anlatman yeterli.

Kavgaya karışmadım. Oradakilere sorsam yanıtlarlar herhalde. Sadece ifade mi? İfade verdikten sonra bitiyor mu?

Yapman gereken gidip ne biliyorsan anlatman fakat anlattıktan sonrası için kimse sana garanti veremez. Senin sorununu bitirdiğin çocuğun tekrar adam toplayıp seni evine kadar takip edip etmeyeceğini bilmiyorsun.

Milletin artık üniversiteye 4 yıl boyunca hazırlandığı bir sistemde böyle şeylere de nasıl vakit buluyorsunuz bilmiyorum.

Teorik olarak sen sorununu bitirdiğin adamın aleyhine ifade vermiş olacaksın gittiğinde. Doğruları anlattığında ise küfür ettiğini duydu gitti ağzını yüzünü kırdı diyeceksin, döven arkadaşın suçlu çıkacak.

Sadece ifade garantisini alıp. Olayı tarafsız bir bicimde gördüklerimi anlatsam biter değil mi? Meslek lisesi olduğundan bunlardan dolu. Bende olayı önceden fark edip o küfür edilenin düz durmiyacağını bildiğimden kendimi olaydan cıkardım zaten. Şu anda o küfürü gidip söyleyeni kafaya takmış durumda.

Kavgaya karışmadım. Oradakilere sorsam yanıtlarlar herhalde. Sadece ifade mi? İfade verdikten sonra bitiyor mu?

Sadece ifade garantisini alıp. Olayı tarafsız bir bicimde gördüklerimi anlatsam biter değil mi? Meslek lisesi olduğundan bunlardan dolu. Bende olayı önceden fark edip o küfür edilenin düz durmiyacağını bildiğimden kendimi olaydan cıkardım zaten. Şu anda o küfürü gidip söyleyeni kafaya takmış durumda.
Ya bunlar dava sürecinde seni tanık olarak işletirseler gidip mahkemede de anlatmanı isteyebilirler ama hukuk uzun zamandır böyle işlemiyor (avukat varsa aramızda aydınlatsın) tanıkların böyle basit bir olayda ona küfretti o da dövdü meselesinde çağırılıp ifade alınması falan... bence savcı kovuşturmaya yer vererek davayı açmaz bile.

Ya bunlar dava sürecinde seni tanık olarak işletirseler gidip mahkemede de anlatmanı isteyebilirler ama hukuk uzun zamandır böyle işlemiyor (avukat varsa aramızda aydınlatsın) tanıkların böyle basit bir olayda ona küfretti o da dövdü meselesinde çağırılıp ifade alınması falan... Bence savcı kovuşturmaya yer vererek davayı açmaz bile.

İşte benim korktuğumda bu tanık olarak işletirseler. Bunun garantisini nasıl alabilirim? Oradaki polislerin illa bir yardımı olur diye düşünüyorum. Yanlış mıyım?

İşte benim korktuğumda bu tanık olarak işletirseler. Bunun garantisini nasıl alabilirim? Oradaki polislerin illa bir yardımı olur diye düşünüyorum. Yanlış mıyım?
Tanıksanız tanıksınızdır yani bunun pek ötesi yok. Gider o zaman anlatırsınız gördüğünüz şeyleri. Sanki kavgaya karışan sizsiniz, işlediğiniz suç yok ortada.

Yeni konular

Geri
Yukarı