Arkaplan akıllı aktarım hizmeti ne işe yarar?

Bal Porsuğu

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımda durduk yere bişeyler indiğini gözlemledim takip edince bu indirmeyi Arkaplan akıllı aktarım hizmetinin yaptığını gördüm. İnternet bağlantımı sömürdüğü için durdurup tamamen devre dışı bıraktım bi daha çalışmaması için.
Bu hizmetin işlevi nedir? Neden internet trafiğini bu kadar harcıyor?

Konu geç açıldığı için güncel deme ihtiyacı duyuyorum.

Hizmeti durduruyorum devre dışı bırakıyorum yine başlıyor.

Açıklamasında şu yazıyor: "Boştaki ağ bant genişliğini kullanarak arka planda dosyaları aktarır. Hizmet devre dışıysa, BITS'ye bağlı olan Windows Update veya MSN Explorer gibi uygulamalar, programları ve diğer bilgileri otomatik olarak yükleyemez."

Tamamen iptal etmenin bir yolu yok mu acaba?

Belirtildiği gibi gerekli bir hizmettir. Kapatmaman tavsiye edilir. İlla kapatacağım diyorsan belirttiğim adımı uygulayın.

Adsız.jpg

Belirtildiği gibi gerekli bir hizmettir. Kapatmaman tavsiye edilir. İlla kapatacağım diyorsan belirttiğim adımı uygulayın.

Eki Görüntüle 115575
Dostum hâlâ hayattaysan cevaplarsan sevinirim.Bu anlattığını biliyorum ama her uygulamamdan sonra ya belli bir süre sonunda ya da internet kaynağını her değiştirdiği yeniden çalışır duruma geçiyor.Çözüm yolun var mı?

Dostum hâlâ hayattaysan cevaplarsan sevinirim.Bu anlattığını biliyorum ama her uygulamamdan sonra ya belli bir süre sonunda ya da internet kaynağını her değiştirdiği yeniden çalışır duruma geçiyor.Çözüm yolun var mı?
Eğer internet bağlantını tarifeli bağlantı olarak ayarlarsan arka plan akıllı aktarım hizmeti çalışmayacaktır. Bunun için Ayarlar > Ağ ve İnternet > Durum > Bağlantı özelliklerini değiştir > Tarifeli bağlantıyı açık duruma getirebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı