Arkeoloji okunur mu?

MeraklıKöfteci

Hectopat
Daha fazla  
Profil Kapağı
1524557426
Evet arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi arkeoloji bölümünü sizce okumalı mıyım? Gerçi ilk tercihlerde tercih yapmadım fakat aklıma takıldı cevaplarınızı bekliyorum :) :technopat:

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ilgili bölümü kötülemek adına konuşmuyorum ama iş imkanı hiç yok denecek kadar az. Bence ülkemizdeki en büyük yanlış da gençlerin bilinçsiz olarak bölüm tercihi yapması. Bence başka bölümlere yönel puanın yetiyorsa ve iş olanaklarını iyi araştır.

Hocam ilgili bölümü kötülemek adına konuşmuyorum ama iş imkanı hiç yok denecek kadar az. Bence ülkemizdeki en büyük yanlış da gençlerin bilinçsiz olarak bölüm tercihi yapması. Bence başka bölümlere yönel puanın yetiyorsa ve iş olanaklarını iyi araştır.
Bence tercih etmeyin.
Teşekkürler zaten ilk tercihlerde yapmadım bence ülkemizde gerekli ilgiyi görmeyen bir meslek çünkü ülkemiz birçok medeniyete ev sahipliği yapmış durumda yer altında bilmediğimiz bir dünya yatıyor fakat bilinçsiz kazı yapanlar yüzünden bu tarih yurt dışına satılıyor umarım ileride hak ettiği ilgiyi görür.
Bu arada büyük ihtimalle ilk ve acil yardım bölümünü tercih edeceğim 2 yıllık fakat iş olanakları iyi aslında 4 yıllık bir bölüm okumak varken 2 yıllık biraz boşmuş gibi geliyor fakat aklıma yatan 4 yıllık bölüm yok şu anda

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı