Arkham asylum RX5700 düşük GPU kullanımı sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

Deniz Kanmaz

Hectopat
V-Sync kapalı olmasına rağmen nedense FPS maksimum 62 oluyor, sürekli FPS düşmesi oluyor ve GPU kullanımı %5-%8 arasında kalıyor, arkham origins'te 150-300 FPS almama rağmen böyle sayılara takılmak pek hoş olmadı. Oyunu Boost'lu Ryzen 5 2600 ve RX5700 ile 1440x900 çözünürlükte oynuyorum.

Edit: Radeon ayarlarından virtual super resolutionı açıp çözünürlüğü 1920x1200 yaptım fakat değişen bir şey yok.

Son düzenleme:
Bu oyunda ve Arkham City oyununda maks değer 62 FPS herhalde. Bende de aynısı oluyor internetteki tüm testlerde de aynı şekilde. Yani oyun bu kadar destekliyor sizinle alakalı değil

Bu oyunda ve Arkham City oyununda maks değer 62 FPS herhalde. Bende de aynısı oluyor internetteki tüm testlerde de aynı şekilde. Yani oyun bu kadar destekliyor sizinle alakalı değil
saçma bir durum açıkçası. Şimdi çözünürlüğü 2560x1600 yaptım ve FPS düşme sorununu çözdüm.

Bu rehberde belirtilen adımları yaparsanız oyunun 62FPS kilidini kaldırmanız mümkün, oyun motoru tarafından konulmuş bir limit ancak kaldırılabiliyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…