Arma 3 Sunucusu Nasıl Kurulur?

BerkayUrek

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Mali Müşavir
Arkadaşlar selamlar, arkadaşlarımla Arma 3 satın aldık ancak kendi aramızda yapay zekaya karşı oynamak istiyoruz. Bu yüzden de kendi serverımızı kurmak istiyoruz. Yardımcı olabilir misiniz?

Eğer modeminiz uygunsa herhangi bir tarayıcıdan url kısmına "192.168.1.1" yazarak modem arayüzünüzden bir port açarak kendi serverinizi kurabilirsiniz ancak sunucunuzun kalitesi internet hızınıza göre değişiklik gösterebilir.Benim önerim Arma 3 için bir Host kiralamanız bu şekilde daha kaliteli bir sunucu keyfi yaşayabilirsiniz.

Merhaba, bir sürü port açtım ama arkadaşlarım hala kurduğum sunucuyu görmüyor bu konuda yardım alabileceğim bir yerler var mı? 7 arkadaş birden oyunu satın aldık beraber oynayamıyoruz istediğimiz gibi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hangisi işe yararsa sizde artık. Arma 3'te sunu kurma olayı gerçekten rezalet... Güya oyun içine koymuşlar, ama maalesef eziyet üstüne eziyet çektiriyor insana.

Ben kendi adıma ilk videodaki yöntemi tavsiye ederim. Çünkü her türlü ayrıntıyı düzenleyebiliyorsunuz.

Daha önce ilk videoyu denedim ve launch dediğimde böyle bir hatayla karşılaştım. Neticede yine internet sunucu listesinde benim sunucum gözükmedi. 2. videoyu ise görmemiştim deneyeceğim. teşekkürler. ve dediğiniz gibi Steam üzerinde satılan parasını verip aldığınız bir oyunu arkadaşlarınızla oynamak bu kadar zor olmamalıydı.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (252).png
    Ekran Görüntüsü (252).png
    498,4 KB · Görüntüleme: 182
Daha önce ilk videoyu denedim ve launch dediğimde böyle bir hatayla karşılaştım. Neticede yine internet sunucu listesinde benim sunucum gözükmedi. 2. videoyu ise görmemiştim deneyeceğim. teşekkürler. ve dediğiniz gibi Steam üzerinde satılan parasını verip aldığınız bir oyunu arkadaşlarınızla oynamak bu kadar zor olmamalıydı.
Bu hatayı bildiğim kadarıyla şöyle düzeltiyorsunuz;

Arma3server.exe dosyanızın olduğu klasörde yani Arma 3 Server dosyanızda "steam_appid.txt" isimli bir dosya var. Onun içinde yazan sayıyı 107410 (sizin aldığınız hatada belirtilen sayı) değiştirirseniz yüksek ihtimalle sorun çözülecektir.

Bir de güvenlik duvarı veya antivirüs yazılımı kullanıyorsanız, Arma 3 ile ilgili her şeye izin verin. Genelde bu iki sebepten ötürü oluyor bu hata.

Geri
Yukarı