Armoury Crate ASUS TUF A15 laptopta işlemci sıcaklığı ve voltajı göstermiyor

BuWatt

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarım ASUS TUF A15 modeli bir laptop. Aldığım ilk aylarda Armoury Crate işlemci sıcaklığını ve voltajını gösteriyordu ama son 3-4 aydır bu bilgi 0 derece ve 0 Volt olarak gözüküyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?
armory.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazen bende de bu şekilde oluyor. Yeniden başlatınca veya güncelleme gelince çözülüyor.

Gelen bütün güncellemeleri yaptım. Sildim yükledim ama hala aynı şeyi yapıyor. Arkadaşımda da sizin bilgisayarınızdan var, arkadaşımda çalışıyor. Model ile ilgili bir problem mi acaba?

Model de bir problem olacağını sanmıyorum. Bende 2 ay boyunca böyle kullandığımı hatırlıyorum yani.

Bu durum bende işlemciye undervolt yapmaya çalıştığım zaman olmuştu. İndirdiğin harici uygulamalar varsa ondan dolayı da olabilir. (işlemci hızını kısıtlamaya ya da izlemeye yönelik)

Çözüm olarak maalesef pek bir bilgim yok işlemcime undervolt yapılamadığınıa ikna olup temiz kurulum yapmıştım o zaman düzeldi.

Bu durum bende işlemciye undervolt yapmaya çalıştığım zaman olmuştu. İndirdiğin harici uygulamalar varsa ondan dolayı da olabilir. (işlemci hızını kısıtlamaya ya da izlemeye yönelik)

Çözüm olarak maalesef pek bir bilgim yok işlemcime undervolt yapılamadığınıa ikna olup temiz kurulum yapmıştım o zaman düzeldi.

Armoury Crate çalışmamaya başladıktan sonra HWMonitor indirdim. Onun haricinde undervolt gibi şeyler yapmadım.

Hocam açıkçası undervolt ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. Bende şuan işlemci undervolt yapılmış halde ve her şeyi gösteriyor.
Ekran Görüntüsü (342).png

İşlemcinin sıcaklığı paylaşması için harici bir driver olma ihtimali var mı?

HWMonitor uygulamasını ben de UV yaparken kullanmıştım ondan dolayı bir sorun olabilir diyeceğim. Ancak Armoury Crate değerleri göstermemeye başladıktan sonra indirdiğinizi söylemişsiniz.

Açıkçası aklıma gelen tek çözüm temiz kurulum.

HWMonitor uygulamasını ben de UV yaparken kullanmıştım ondan dolayı bir sorun olabilir diyeceğim. Ancak Armoury Crate değerleri göstermemeye başladıktan sonra indirdiğinizi söylemişsiniz.

Açıkçası aklıma gelen tek çözüm temiz kurulum.

Son çare temiz kurulum gibi gözüküyor. Teşekkürler.

Geri
Yukarı