Çözüldü Armoury crate çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bykaera35

Centipat
Arkadaşlar armoury crate uygulamasını indirdim, kurdum fakat hiçbir türlü algılamıyor uygulama. Hizmetler kısmında lighting service çalışıyor olarak gözükmekte fakat uygulama içine girdiğimde anakartım ASUS TUF 570X Plus, ekran kartım ASUS ROG STRIX 2060, RAM'lerim ise ASUS G.Skill Trident Z Neo olmaktadır.
Fakat bu 3 donanımı da görmüyor uygulamada.
Sorun çözülmüştür Microsoft indirmeyin kesinlikle ASUS kendi sitesinden indirin ve daha önce indirdiğiniz tüm uygulamaları kaldırın.

Dosya Ekleri

• HATA.png
    HATA.png
    366,7 KB · Görüntüleme: 2.039
Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı karta sahibim. Benzer sorun bende de olmuştu. Çok uğraştırdı ama sonunda çözdüm. Bazen hiçbir RGB bileşeni algılamadığı gibi bazen de iki RGB başlıktan birisi çalışmıyordu. Öncelikle BIOS güncellemesi şart. Şuradan güncel BIOS yazılımını indirip, zip dosyasından ayıkladığınız .cap uzantılı dosyayı bir USB belleğe atın:

Bilgisayar kapalı vaziyette iken belleği taktıktan sonra bilgisayarı açıp BIOS arayüzüne girin ve EZ Flash 3 ile bellek içindeki dosyayı gösterip güncelleme yapın. Birkaç dakika sürebilir. Hatta şu destek makalesine bakın:

Güncellemeden sonra bilgisayarı açın ve Armoury Crate uygulamasını eğer Windows Store üzerinden yüklediyseniz kaldırıp aşağıdaki linkten indirip yükleyin. Kimileri Windows mağazasındaki sürümün üzerine kurunca düzeldiğini söylemiş. Ben onu kaldırıp sıfırdan kurdum.

Şu an hiçbir sorun kalmadı uygulamada. Ayarlar > Güncelleme Merkezi kısmına girip güncellemeleri de kontrol ettirin.

Asus Armoury Crate bana çok sorunlu geliyor şu anda. Yüklediğim zaman tüm bileşenler görünmüyor. Mesela Asus Rog Claymore klavyeyi bir türlü görmüyor. Bir de bence bir eksiği daha var. Mesela tüm bileşenleri senkronize çalıştırmak istemiyorum, fakat böyle bir seçenek sunmuyor. Asus lightning service de yaklaşık %2.5-3.5 arasında işlemci kullanıyor. Bu da can sıkıcı bence.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı