Armoury Crate işlemci ısıyı farklı raporlaması

Bende de aynı problem oluyor. Eski Acer laptop da sistem boşta susuyordu. Bütün sessizlik oluyordu. Yeni aldığım bu ASUS laptop da Ryzen 7 6800 var. Boşta çok fazla ısı dalgalanması yaşıyorum. Sadece internet tarayıcısı açıkken bile birden soğutmaya çalışıyor. Silent modunda bu oluyor.

Kendi sorunumu çözdüm diyebilirim. Yeni güncelleme geldi ASUS'a onları kurdum. Ayrıyeten Windows 11 birkaç gün önce gelen güncelemesini de kurunca düzeldi. Sanırım Windows 11 yüksek CPU kullanıyordu. O çözülmüş. Bir de işlemciye fazla voltaj gidiyordu ASUS güncellemesinden sonra o da düzeldi. Seninde bir güncellemelerini kontrol etmeni tavsiye ederim.

Kendi sorunumu çözdüm diyebilirim. Yeni güncelleme geldi ASUS'a onları kurdum. Ayrıyeten Windows 11 birkaç gün önce gelen güncelemesini de kurunca düzeldi. Sanırım Windows 11 yüksek CPU kullanıyordu. O çözülmüş. Bir de işlemciye fazla voltaj gidiyordu ASUS güncellemesinden sonra o da düzeldi. Seninde bir güncellemelerini kontrol etmeni tavsiye ederim.
Aslında evet Windows 11 'e hiç kusur bulmadım. Problem Windows 11 'den de olabilir. Haklısınız.

Bugün bir kişi daha bana Windows 11 'in çok fazla CPU tüketiminden bahsetti.
Yeni aldığım Laptop direkt Windows 11 destekli. Windows 10 sürücü desteği yok. Olsa direkt 10 kurabilirdim.
Bu arada güncelleme çok fark etmedi gibi.

Aslında evet Windows 11'e hiç kusur bulmadım. Problem Windows 11'den de olabilir. Haklısınız.

Bugün bir kişi daha bana Windows 11'in çok fazla CPU tüketiminden bahsetti.
Yeni aldığım laptop direkt Windows 11 destekli. Windows 10 sürücü desteği yok. Olsa direkt 10 kurabilirdim.
Bu arada güncelleme çok fark etmedi gibi.

Herkesde aynı etki olmuyor bu güncelemelerde. Tıpkı silikonda silikona değişen aynı işlemcilerdeki gibi.

Herkesde aynı etki olmuyor bu güncelemelerde. Tıpkı silikonda silikona değişen aynı işlemcilerdeki gibi.
Turbo modunda çalışırken bilgisayar o kadar çok fan sesi oldu ki ne oluyor diye şaşıran oldu.
Acaba armory create uygulamasını kaldırıp normal Windows moduna alsak daha mı iyi olur?

Turbo modunda çalışırken bilgisayar o kadar çok fan sesi oldu ki ne oluyor diye şaşıran oldu.
Acaba armory create uygulamasını kaldırıp normal Windows moduna alsak daha mı iyi olur?
Turbo modda öyle olması doğal. 7 bin devirde dönüyor sonuçta. Performans modunda kullansan yeterli olur. Windows kullanma.

Geri
Yukarı