Çözüldü Armoury Crate user sessions yüksek CPU kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emircandrn

Centipat
Daha fazla  
Merhaba ASUS ROG G15 cihazına sahibim. Armoury Crate gelen son patchten sonra Armoury Crate user SESSİONS.exe doayası %15 CPU tüketiyor ve sistemi buga sokuyor. Performans modunda boşta 90 derecelere çıkıyor fanı çalıştırmıyor. Görev Yöneticisi'nden görevi sonlandırınca her şey düzeliyor. Armoury Crate sildim tekrar yükledim ama test edemedim şu an evde değilim. Bu sorunu yaşayan var mi? Önceden yaşayan kişileri gördüm ROG forumlarında. Bu bir driver bugu mu? Armoury Crate'in son sürümü mü buglu cihazımda mi bir sorun var?

Merhaba ASUS ROG G15 cihazına sahibim. Armoury Crate gelen son patchten sonra Armoury Crate user SESSİONS.exe doayası %15 CPU tüketiyor ve sistemi buga sokuyor. Performans modunda boşta 90 derecelere çıkıyor fanı çalıştırmıyor. Görev Yöneticisi'nden görevi sonlandırınca her şey düzeliyor. Armoury Crate sildim tekrar yükledim ama test edemedim şu an evde değilim. Bu sorunu yaşayan var mi? Önceden yaşayan kişileri gördüm ROG forumlarında. Bu bir driver bugu mu? Armoury Crate'in son sürümü mü buglu cihazımda mi bir sorun var?

Merhaba, sanırım bende de aynı durum mevcut. ROG STRIX G15 modeli var. Boştayken yazılım üzerinde CPU sıcaklığı 90 derece üstünde sabit kalıyor. Fanlar 2500-3000 RPM'de çalışıyor. Sessiz moda aldığımda direkt 60 derecelere düşüyor. Ardından performansa aldığımda saniyesinde 90 derecelere fırlıyor. Fanları ve macunu da bayağıdır yenilemedim, bu yüzden olmuştur diye düşündüm. Siz görevi sonlandırma dışında herhangi bir çözüm bulabildiniz mi?

Merhaba, sanırım bende de aynı durum mevcut. ROG STRIX G15 modeli var. Boştayken yazılım üzerinde CPU sıcaklığı 90 derece üstünde sabit kalıyor. Fanlar 2500-3000 RPM'de çalışıyor. Sessiz moda aldığımda direkt 60 derecelere düşüyor. Ardından performansa aldığımda saniyesinde 90 derecelere fırlıyor. Fanları ve macunu da bayağıdır yenilemedim, bu yüzden olmuştur diye düşündüm. Siz görevi sonlandırma dışında herhangi bir çözüm bulabildiniz mi?
Hocam son gelen surum sorunlu ayni dereceler ayni fan devirlwrine sahibiz. Şuanlik görev yöneticisinden user sessions sonlandirin armoury create acmayin bir süre. Arka plan uygulamarindan da armoury create kapatin. Hersey duzeliyor. Umarim asus hizli cozer

Cihazinizda bir sorun yok tamamen asus programinin hatasi yüzünden boyle

Merhaba, aynı sorunu bende yaşıyorum şu an çözüm arıyorum bulduğum zaman burdan paylaşırım.

Sorunu çözdüm linki aşağı bırakıyorum .

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Selam. Aynı sorun şu an bende de var. İlk önce sorunu bulmak için çok uğraştım sonra sadece Armoury Crate programını açtıktan sonra %19 kullanım oluyor işlemciyi boşta 52 dereceye falan çıkıyor. Dedim virüs bulaştı kesin format attım ama fayda etmedi. Sistemimde sorun oldugunu düşünüyordum çünkü işlemciyide yeni almıştım, bira korkmadım değil :) Görev Yöneticisi'nden sessions.exe dosyasını sonlardıgımda her şey düzene giriyor. Büyük ihtimalle Armoury Crate yeni güncelleme getirdiğinde bu sorun ortadan kalkar.

Selam. Üç gün önce sıvı soğutma fanlarının bir anda 1000 RPM'den 1700 RPM'lere çıktıgını fark ettim. i9-11900K işlemci almıştım bir hafta önce dedim herhalde işlemcide sıkıntı var şüphelendim. Şans eseri Görev Yöneticisi'ni açtıgımda Armoury Crate UserSessionsHelper.exe dosyasının işlemciyi %18 de kullandıgı için boşta bile işlemcim 57 60 derecelere gidip geliyor ve sıvı soğutma fanım kafayı yiyor. Ben çözümü şu şekilde buldum en azından BIOS ayarlarından Turbo Boost özelliğini kapattım, Armoury Crate uygulamasına güncelleme gelene kadar bu şekilde kullanacagım. Umarım en yakın zamanda çözülür.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    1,6 MB · Görüntüleme: 47
Son düzenleme:
Merhaba, aynı sorunu bende yaşıyorum şu an çözüm arıyorum bulduğum zaman buradan paylaşırım.

Sorunu çözdüm linki aşağı bırakıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Selam. Aynı sorun şu an bende de var. İlk önce sorunu bulmak için çok uğraştım sonra sadece Armoury Crate programını açtıktan sonra %19 kullanım oluyor işlemciyi boşta 52 dereceye falan çıkıyor. Dedim virüs bulaştı kesin format attım ama fayda etmedi. Sistemimde sorun oldugunu düşünüyordum çünkü işlemciyide yeni almıştım, bira korkmadım değil :) Görev Yöneticisi'nden sessions.exe dosyasını sonlardıgımda her şey düzene giriyor. Büyük ihtimalle Armoury Crate yeni güncelleme getirdiğinde bu sorun ortadan kalkar.

Selam. Üç gün önce sıvı soğutma fanlarının bir anda 1000 RPM'den 1700 RPM'lere çıktıgını fark ettim. i9-11900K işlemci almıştım bir hafta önce dedim herhalde işlemcide sıkıntı var şüphelendim. Şans eseri Görev Yöneticisi'ni açtıgımda Armoury Crate UserSessionsHelper.exe dosyasının işlemciyi %18 de kullandıgı için boşta bile işlemcim 57 60 derecelere gidip geliyor ve sıvı soğutma fanım kafayı yiyor. Ben çözümü şu şekilde buldum en azından BIOS ayarlarından Turbo Boost özelliğini kapattım, Armoury Crate uygulamasına güncelleme gelene kadar bu şekilde kullanacagım. Umarım en yakın zamanda çözülür.

Hocam bu arkadaşın dedigini yaptim her şey duzeldi. Eger dosyayi silemezseniz dosyayi kes yapip taşıyın. Kurtuldum sonunda siz de deneyin kesin duzelir gibi.

Yukarıda ekleğim linkteki adımları yaparak da sorunu bir sonraki güncellemeye kadar halledebilirsiniz. BIOS'tan Turbo Boost'u kapatmak sorunu çözdüğünüz anlamına gelmez. İşlemciye yük veren UserSessionsHelper.exe çalışmaya devam edecektir.

Bir diğer çözüm de şu ancak kesinliği yok;
Armoury Crate programını açıp kullandın, UserSessionsHelper.exe sisteme yük vermeye başlıyor. Sorunumuz bu. PC yeniden açtın Armoury Crate çaıştırmadığın sürece CPU'da yük yok. Çalıştırdın, örneğin fan hızını RGB'ni değiştirdin işini hallettin programı kapattın, sistemin yükte. Bunun çözümüde programda işini halledip kapattıktan sonra, Görev Yöneticisi'nden "Armoury Crate UserSessionsHelper.exe" işlemini sonlandırmak. Güncelleme gelene kadar bekleyeceğiz.

Merhaba, aynı sorunu bende yaşıyorum şu an çözüm arıyorum bulduğum zaman buradan paylaşırım.

Denildiği gibi yaptım uygulama açılırken sanki güncelleme gelmiş gibi yükleme ekranına girdi sonrasında normal bir şekilde çalışmaya devam etti şu anda uygulamayı açsamda user session dosyası CPU tüketmiyor teşekkürler :)

Geçici çözüm Görev Yöneticisi'nden sonlandırmak ve her Armoury Crate kapatıp açınca aynısını yapmak. Bir de 5K RPM fan hangi model hocam eğer varsa almak isterim :D

Bende ASUS ROG Zephyrus G14 var 5600 RPM bile rahat görüyor.👍
Düzenlendi: Yeniden test yaptım %70'te görüyor 5500'leri.

Son düzenleme:

Teşekkür ederim sonunda kurtuldum şu saçmalıktan.

Yeni konular

Geri
Yukarı