Çözüldü Armoury Crate user sessions yüksek CPU kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emircandrn

Centipat
Daha fazla  
Merhaba ASUS ROG G15 cihazına sahibim. Armoury Crate gelen son patchten sonra Armoury Crate user SESSİONS.exe doayası %15 CPU tüketiyor ve sistemi buga sokuyor. Performans modunda boşta 90 derecelere çıkıyor fanı çalıştırmıyor. Görev Yöneticisi'nden görevi sonlandırınca her şey düzeliyor. Armoury Crate sildim tekrar yükledim ama test edemedim şu an evde değilim. Bu sorunu yaşayan var mi? Önceden yaşayan kişileri gördüm ROG forumlarında. Bu bir driver bugu mu? Armoury Crate'in son sürümü mü buglu cihazımda mi bir sorun var?

Arkadaşlar aynı sorunu ben de yaşıyordum fakat az önce hallettim. Windows 11 için aşağıdaki adımları izlerseniz 1 dakika içinde halledersiniz.
-Arama çubuğuna "ayarlar" yazıp giriyoruz.
-"Uygulamalar" seçip açılan pencerede "yüklü uygulamalar" seçiyoruz.
-Açılan pencerede "Armoury Crate" uygulamasının yanındaki 3 noktaya tıklayıp "gelişmiş seçenekler" diyoruz.
-"Arka plan uygulama izinleri" kısmını "hiçbir zaman" ile değiştiriyoruz ve bitti. İyi geceler.

Maalesef silemoyorum performans sessiz mod falan hep ordan yapılıyor elim kolum bagli. Aslinda bundan once sorun yoktu patch bozuk geldi.
Haberin olsun silmem diyorsunda o uygulama güç tüketimini yüksek tuyuyor bende aynı şeyleri yaşadım hiç bir oyun açık değilken fanlar biranda hızlı dönmeye başladı,görev yöneticisini açtım birde baktım işlemcinin enerjisini sömürüyor işlemcim 70-75 derecelerde kullanım oranıda yüzde 12 demekki oyuna girsem büyük sorun.

@Savage33
Haberin olsun silmem diyorsunda o uygulama güç tüketimini yüksek tuyuyor bende aynı şeyleri yaşadım hiç bir oyun açık değilken fanlar biranda hızlı dönmeye başladı,görev yöneticisini açtım birde baktım işlemcinin enerjisini sömürüyor işlemcim 70-75 derecelerde kullanım oranıda yüzde 12 demekki oyuna girsem büyük sorun.
Yok hocam haleltim dosyayi kes yaparak baska yere taşıdım holloldu sorun

Nasıl yani tam anlayabilirsen bende yapim.

Merhaba, aynı sorunu bende yaşıyorum şu an çözüm arıyorum bulduğum zaman buradan paylaşırım.

Sorunu çözdüm linki aşağı bırakıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam buyurun çözüm bu ben oradaki dosyayi silemedim. Dosyayi kes yapip masaüstüne attim her şey duzeldi.

Sanırım uygulamayı düzelttiler. Bir sorun gözükmüyor şuan da.

Dosya Ekleri

• Screenshot 2023-02-09 130228.png
    Screenshot 2023-02-09 130228.png
    98,7 KB · Görüntüleme: 53

Yeni konular

Geri
Yukarı