Armoury Crate ve AMD Radeon Software birlikte çalışabilir mi?

Lawrence Barnes

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yeni bir dizüstü bilgisayar satın aldım. Her şeyini güncelledim son olarak chipset driverları güncellerken AMD Adrenalin software programı AMD Radeon Software driver yüklememi de önerdi yükledim. Bilgisayarda AMD'nin kendi grafik kartı da var RTX kart da var. Bunu söylememin sebebi, benim esas sorum şu. Amd Software uygulaması da bilgisayarı kontrol edebileceğimiz bir uygulama. Fan hızı olsun güç modu olsun vesaire. Armoury Crate da bunları yapabiliyor. Mesela birinde farklı bir mod seçeneği var diğerinde farklı. Her ikisi bir arada senkronize çalışır mı? AMD Radeon Software programını silmeli miyim?

Son düzenleme:
Senkronize çalışmayabilirler. Bilgisayarda aynı anda iki antivirüs programı çalıştırıyor gibi birbirleriyle çakışabilirler. Hangisi sana daha çok kullanışlı geliyorsa bence onunu kalması yeterli. Zaten sonuçta driver/sürücü programları değiller.

Arkadaşlar merhaba. Yeni bir dizüstü bilgisayar satın aldım. Her şeyini güncelledim son olarak chipset driverları güncellerken AMD Adrenalin software programı AMD Radeon Software driver yüklememi de önerdi yükledim. Bilgisayarda AMD'nin kendi grafik kartı da var RTX kart da var. Bunu söylememin sebebi, benim esas sorum şu. Armoury Crate uygulaması da bilgisayarı kontrol edebileceğimiz bir uygulama. Fan hızı olsun güç modu olsun vesaire. Armoury Crate da bunları yapabiliyor. Mesela birinde farklı bir mod seçeneği var diğerinde farklı. Her ikisi bir arada senkronize çalışır mı? AMD Radeon Software programını silmeli miyim?

Mevcut cihazınızda anladığım kadarıyla AMD serisi bir işlemciye sahip olduğu için AMD Adrenalin software uygulaması kuruldu.
Lakin fan devri vb. işlemler için Armoury Crate ihtiyacınız var (Klavye aydınlatması, panel renk ayarı, fonksiyon tuş bildirimleri)
AMD Adrenalin software üzerinden fazla seçenek bulunmuyor.(Ben Notebook için bu yorumu yapıyorum. Cihazın ne olduğunu belirtmediğiniz için)

Mevcut cihazınızda anladığım kadarıyla AMD serisi bir işlemciye sahip olduğu için AMD Adrenalin software uygulaması kuruldu.
Lakin fan devri vb. işlemler için Armoury Crate ihtiyacınız var (Klavye aydınlatması, panel renk ayarı, fonksiyon tuş bildirimleri)
AMD Adrenalin software üzerinden fazla seçenek bulunmuyor.(Ben Notebook için bu yorumu yapıyorum. Cihazın ne olduğunu belirtmediğiniz için)
Hocam Asus Rog strix g15 modelini kullanıyorum. Evet Amd bir işlemciye sahibim aynı zamanda Amd grafik kartı da var cihazda. Kaldır dediğim zaman Amd Software adrenalin Edition ve sürücüleri sisteminizden kaldırılacaktır diyor. Benim merak ettiğim grafik kartı ve işlemci driverları ile bir alakası var mı bu programın kaldırsam olur mu acaba

Senkronize çalışmayabilirler. Bilgisayarda aynı anda iki antivirüs programı çalıştırıyor gibi birbirleriyle çakışabilirler. Hangisi sana daha çok kullanışlı geliyorsa bence onunu kalması yeterli. Zaten sonuçta driver/sürücü programları değiller.
Hocam Amd adrenalin software programını kaldırmak istediğinde Adrenalin Software Adrenalin Edition ve sürücüleri sisteminizden kaldırılacak diyor. Ekran kartımın biri amd işlemcim de amd bu yüzden arada kaldım silsem mi dursa mı diye

Hocam ASUS ROG STRIX G15 modelini kullanıyorum. Evet AMD bir işlemciye sahibim aynı zamanda AMD grafik kartı da var cihazda. Kaldır dediğim zaman AMD Software Adrenalin Edition ve sürücüleri sisteminizden kaldırılacaktır diyor. Benim merak ettiğim grafik kartı ve işlemci driverları ile bir alakası var mı bu programın kaldırsam olur mu acaba?

Hocam AMD Adrenalin software programını kaldırmak istediğinde Adrenalin Software Adrenalin Edition ve sürücüleri sisteminizden kaldırılacak diyor. Ekran kartımın biri AMD işlemcim de AMD bu yüzden arada kaldım silsem mi dursa mı diye

AMD Adrenalin software kurmak zorunda değilsiniz.
Lakin sürücüyü kurmanız gerekiyor.
Benim cihazımda da AMD Adrenalin software uyumlu değil diyerek mavi ekrana düşüyor.(AMD 4600H sahip olmama rağmen.)
Ben Windows Update üzerinden temin ettiğim sürücü ile kullanıyorum.
Lakin iki yazılımında sistemde durmasının sorun teşkil etmesi ile alakalı bir tecrübeniz olursa kaldırmanız tavsiye edeceğim.
AMD Adrenalin software (sadece fan devri için kullanılmıyor. Oyunlarda uyumluluk ile ilgili optimizasyon seçeneği sunuyor FSR gibi.)

AMD Adrenalin software kurmak zorunda değilsiniz.
Lakin sürücüyü kurmanız gerekiyor.
Benim cihazımda da AMD Adrenalin software uyumlu değil diyerek mavi ekrana düşüyor.(AMD 4600H sahip olmama rağmen.)
Ben Windows Update üzerinden temin ettiğim sürücü ile kullanıyorum.
Lakin iki yazılımında sistemde durmasının sorun teşkil etmesi ile alakalı bir tecrübeniz olursa kaldırmanız tavsiye edeceğim.
AMD Adrenalin software (sadece fan devri için kullanılmıyor. Oyunlarda uyumluluk ile ilgili optimizasyon seçeneği sunuyor FSR gibi.)

Evet hocam aynıları ASUS'un programında da var. Yani bilgisayarda bir yavaşlama sezdim bu şekilde. Ve Windows uodate de bir sürü güncelleme indirdi kurulum yaptığımda içlerinde AMD ile ilgili olanları da vardı. Yani software silsem bile sürücüler kalır mı yani hocam? Ve bir de denetim masasında chipset ile alakalı ayrı bir uygulama var. Zaten ilk önce chipsetler yüklendi sonrasında adrenalin software yüklendi. Ben sadece Denetim Masası'ndan software uygulamasını silsem chipset güncellemelerini de silmiş olmam değil mi hocam? Yanıtlarsanız çok sevinirim.

Evet hocam aynıları ASUS'un programında da var. Yani bilgisayarda bir yavaşlama sezdim bu şekilde. Ve Windows uodate de bir sürü güncelleme indirdi kurulum yaptığımda içlerinde AMD ile ilgili olanları da vardı. Yani software silsem bile sürücüler kalır mı yani hocam? Ve bir de denetim masasında chipset ile alakalı ayrı bir uygulama var. Zaten ilk önce chipsetler yüklendi sonrasında adrenalin software yüklendi. Ben sadece Denetim Masası'ndan software uygulamasını silsem chipset güncellemelerini de silmiş olmam değil mi hocam? Yanıtlarsanız çok sevinirim.

Denetim Masası'ndan sildiğinizde sürücüyü de silecektir (sürücü silinsin mi diye sora dabilir.)
Windows Update aracı ile güncellemeleri denetle diyerek sürücü kurlumu tamamlayabilirsiniz.

Chipset sürücüsü AMD Adrenalin software ile ilgisi yoktur.

Denetim Masası'ndan sildiğinizde sürücüyü de silecektir (sürücü silinsin mi diye sora dabilir.)
Windows Update aracı ile güncellemeleri denetle diyerek sürücü kurlumu tamamlayabilirsiniz.

Chipset sürücüsü AMD Adrenalin software ile ilgisi yoktur.
Hocam Amd Software uygulamasını sildim. Silince dxdiag tanı aracında ekran kartları görülmemeye başladı. Microsoft grafik tanı aracı mı öyle bişey yazıyordu sadece. Sonra chipsetleri de kaldırdım. Amd adrenalin software ile birlikte chipsetler tekrar kuruldu. Sonra Amd Radeon Software seçeneği geldi yalnız kaçırdığım bir nokta vardı. Seçeneklerde "only software" seçeneği vardı ben seçenekler kısmını farketmemiştim. E haliyle radeon software de kuruluyordu böylelikle. Only software seçince sürücüler kuruldu ancak amd Radeon Software uygulaması kurulmadı. Yardımınız için çok teşekkür ederim hocam sorunum çözüldü.

Geri
Yukarı