Armoury Crate'e Alternatif

Modlara not: Uygulama, içerik bana aittir, video bana aittir, arkadaşların faydalanması için paylaşıyorum. Uygulama özellikleinin tamamını GitHub'da yazdığım için oradan ayrı bir şey yazmam pek mümkün değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bugün sizlere keşfedip çok beğendiğim ve kesinlikle Türkçeleştirmem gerek diyerek giriştiğim bir uygulamayı anlatmak istiyorum.
Uygulamayı kendim Türkçe'ye çevirip birkaç ufak ayar ve optimizasyon ekleyip sizlere sunuyorum. Umarım uygulama hoşunuza gider. İyi seyirler.

ASUS ROG Zephyrus G14, G15, Flow X13, Flow X16 ve diğer modeller için açık kaynaklı Armoury Crate alternatifi​

Gereksiz hizmetler olmadan Armoury Crate ile yapabileceğiniz neredeyse her şeyi yapmanızı sağlayan küçük bir yardımcı program.

Uygulamanın Temel avantajları nedir?​

1. Sorunsuz ve otomatik GPU geçişleri
  2. Tüm performans modları tamamen özelleştirilebilir (fan eğrileri ve PPT'lerle)
  3. Neredeyse hiç kaynak tüketmez, hiçbir hizmet yüklemez. Sadece çalıştırılacak tek bir exe dosyası.

💾 En son sürümü buradan indirebilirsiniz

Uygulamanın Temel özellikleri:​

1. Dahili Performans modları: Sessiz - Dengeli - Turbo (varsayılan fan eğrileriyle)
  2. GPU modları: Eco - Standart - Ultimate - Otomatik
  3. Dizüstü bilgisayar ekran yenileme hızı 60Hz veya 120Hz (modelinize bağlı olarak 144Hz vb.) Display OverDrive (OD) ile birlikte
  4. Her performans modu için varsayılan ve özel fan profilleri
  5. Her performans modu için güç sınırları (PPT)
  6. CPU Turbo Boost modu
  7. Klavye arkadan aydınlatmalı animasyon ve renkler
  8. Starlight sayesinde anime matrix kontrolü + benim tarafımdan bazı ayarlamalar (animasyonlu GIF'ler dahil)
  9. FN+F5 performans modlarını döndürür, FN+F4 klavye animasyon modlarını döndürür
  10. M3 ve M4 tuşları için tuş atamaları
  11. Pil sağlığını korumak için pil şarj sınırı
  12. CPU / GPU sıcaklıklarını, fan hızlarını ve pil deşarj hızını takip edin

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam denediniz mi, güvenli mi, ayrıca ac kadar yüksek performans alabildiniz mi?
hocam denedim, performans yönünde bir sıkıntı yok aynı. sıcaklıklar 5 dereceyle 10 derece arası düştü boştayken. ama uygulamada her an pil sağlığını görebiliyorsun. ve 1 haftada yüzde 1e yakın düşüyor bende şuan. programdan kaynaklı mı bilmiyorum sonuçta AC'de göremiyorduk. Belki AC kullanırken de aynı şekildedir pil sağlığı düşüsü. sadelik vs güzel bir sıkıntı yok şuanlık. Pil meselesini de garantiye gönderip değiştirteceğimden ötürü şuanlık sorun görmüyorum.

TUF A15 FA507NV kullanmaktayım. Bayadır GHelper kullanıyorum ama oyun oynarken vs hangi ayarları kullanmalıyım emin olamadım. Dengeli standart ayarlarında oynuyorum. Ekstra fan ayarlarının ne olması gerektiği ya da OC yapmam gerekip gerekmediği konusunda emin değilim. Bu konuda aydınlatabilir misiniz?

Modlara not: Uygulama, içerik bana aittir, video bana aittir, arkadaşların faydalanması için paylaşıyorum. Uygulama özellikleinin tamamını GitHub'da yazdığım için oradan ayrı bir şey yazmam pek mümkün değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bugün sizlere keşfedip çok beğendiğim ve kesinlikle türkçeleştirmem gerek diyerek giriştiğim bir uygulamayı anlatmak istiyorum.
Uygulamayı kendim Türkçeye çevirip birkaç ufak ayar ve optimizasyon ekleyip sizlere sunuyorum. Umarım uygulama hoşunuza gider. İyi seyirler.

Hocam ne kadar teşekkür etsem az hem işlemci sıcaklığında neredeyse 15 10 derece arası düşüş ve daha kullanıslı bir program vallah helal olsun size :D FPS neredeyse hiç kayıp yok hepsi aynı :D

Hocam öncellikle emeğine sağlık Armoury Crate gerçekten sisteme yük oluyor diye bunu denedim. Programı kurdum ama bende bazı sorunlar oldu.

• BIOS'da Armoury Crate'i disable yaptım.
  • Net 7.0 kurdum
  • Armoury Crate'i sildim ve restart attım.
  • Ghelper'ı kurdum.
  • GPU'yu Ultimate yapıp restart attım.
Buraya kadar tamam. Ama yaptığım konfigürasyonu uygulamıyor..
  • Programda güç profilini best performance yapmama rağmen Denetim masası/Güç seçeneklerine baktığımda hala Balance'da gözüküyor.
  • Programda fan profillerini elle ayarladım ama fan hızı ayarladığım şekilde çalışmıyor. (mesela CPU 70 derece 4000 RPM, 80 dereceden sonra da 5000 RPM yaptığım halde 65 derecedeyken 4400 RPM çalışıyor. GPU da yine benzer şekilde)

Bunları çözmenin bir yolu var mı?

Sistemim:
  • Asus TUF A15 (2022)
  • AMD Ryzen 7 6800h
  • Nvidia 3060
  • Win10 Pro N (22H2)

Ekleme:

Düzelmeyince programı silip tekrar Armoury Crate'e döndüm ama Cihazlar sekmesinde Asus mouse'uma tıklayınca Armoury Crate çöktü. Armoury Crate'i kendi silme aracıyla birkaç defa silip tekrar yükledim ama düzelmedi. Sisteme format attım şu an sorunsuz çalışıyor.

Son düzenleme:
Programda güç profilini best performance yapmama rağmen Denetim masası/Güç seçeneklerine baktığımda hala Balance'da gözüküyor.
dengeli yada perfromans olarak planın değişmesi güç ayarlarından önemsiz. Asıl önemli olan windows güç ayarları, bataryaya sağ tık yaparak açılan menüden görebilirsiniz.

güç tasarrufu cihazın işlemcisini base TDP ye çeker ve boostu kısar.
dengeli en iyi deneyimi sağlar.
perfromans sürekli işlemciyi %100 maksimum clock hızına çıkartır. eski oyun ve uygulamalarda performansı iyileştirir.

Programda fan profillerini elle ayarladım ama fan hızı ayarladığım şekilde çalışmıyor. (mesela CPU 70 derece 4000 RPM, 80 dereceden sonra da 5000 RPM yaptığım halde 65 derecedeyken 4400 RPM çalışıyor. GPU da yine benzer şekilde)
bunun için kalibrasyon gerekiyor. kalibre et tuşuna basmalısınız ilk kurulumda.
Ayrıca asus tam olarak rpm ayarlamaya izin vermiyor. 10 farklı seviye var. siz 5000 ayarladığınızda 7. seviyeye çıkarıyor uygulama. yani tam analog ayar söz konusu değil.

bunu düşünerek gerekli slider ayarlarını yapmanızı tavsiye ediyorum.

Benim ayarlarım şu şekilde G18 de

1713364221015.png

Yeni konular

Geri
Yukarı