Arşiv için HDD tavsiyesi

eaglex

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bu konu ile ilgili çok başlık açılmış fakat yeni tarihli göremedim, geneli bir iki senelik. Oyun ve film arşivim için en az 6 TB bir HDD düşünüyorum. Elimde aktif olarak kullandığım WD My Book 3.5 5 TB'lik bir disk var. Yetersiz geliyor. Aynı diskten almayı düşünüyordum fakat 2.5 diskler de ömür olarak nasıl öğrenmek istedim. Birkaç gün önce kasım indirimlerinden faydalanıp bir siteden Seagate Expansion 6 TB 3.5 aldım fakat daha ilk 1 TB'lık dosya kopyalama işleminde RAW'a döndü disk, direkt iade ettim. Seagate'e olan güvenim sarsıldı açıkçası.

Sizce arşim için 2.5 mi 3.5 mi ve hangi markalar daha uzun ömürlü? Aktif olarak bu cihazları kullanan deneyimli arkadaşlar fikir verirse çok makbule geçecek. Şimdiden teşekkürler.

Not: Fiyatı çok abartı olmamak şartıyla bir limit yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynısının 5TB'ini zaten kullanıyorum. Ömür yönünden daha iyi bir ürün var mı acaba diye araştırıyordum.

Yıllardır 1 TB olanını kullanıyorum. Herhangi bir sorununu görmedim. 2017'den beri kullanıyorum sanırım. 2019'da oyun falan yükleyip normal kulandım. Sorunu olmadı. Buda iyidir büyük ihtimal. Görmüşsünüzdür zaten daha önceden. 6 TB çok bir çeşit, seçenek yok zaten.

Bu modeli aldım zaten ilk 1 TB'lık dosya kopyalama işleminde rav a döndü disk. İade yaptım. Benim mi şansım yok nedir anlayamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı