Arşiv için HDD önerisi

ahmtatlgn20

Kilopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Eski fotoğraf, video ve ses dosyaları gibi verilerimi saklamak için 2TB civarı bir HDD arıyorum. Sistemde bağlı kalmayacak, gerektiğinde takacağım sadece. Verilerin aslı başka diskte, yedekleri ise burada olacak. Ne tür, marka bir HDD tavsiye edersiniz?

Eski fotoğraf, video ve ses dosyaları gibi verilerimi saklamak için 2TB civarı bir HDD arıyorum. Sistemde bağlı kalmayacak, gerektiğinde takacağım sadece. Verilerin aslı başka diskte, yedekleri ise burada olacak. Ne tür, marka bir HDD tavsiye edersiniz?

HDD sakıncalı olabilir hocam düşürdüğünüzde hasar aldığında vb verilerinizi kaybetme riski var 512 GB flashda işinize yarayabilir flash için SanDisk ultrashift işinizi görür

HDD sakıncalı olabilir hocam düşürdüğünüzde hasar aldığında vb verilerinizi kaybetme riski var 512 GB flashda işinize yarayabilir flash için SanDisk ultrashift işinizi görür
Ben başta SSD düşünmüştüm ama sanki düzgün sakladığın taktirde HDD daha uzun ömürlü ve güvenilir gibi geliyor.

Uzun süre mesela 1 yıl baza altında beklese arıza yapma ihtimali var mıdır? Motorun dönmemesi gibi.

Taşınabilir düşünüyor iseniz Canvio Basic.

Ek olarak şu konuya bir göz atabilirsiniz.

Risk alıp 2. el alın. 3TB HDD'i 450TL'ye almıştım, hiçbir sorunu yok. 2-3 yıldır kullanıyorum sorunsuz. Ki o zamanlar 3TB HDD 1.500TL falandı.

Hocam WD Purple serisi normalde güvenlik kameraları için en uygunu. 7/24 ve 365 gün kesintisiz çalışmasına göre tasarlandığı için en dayanıklı HDD olarak kullanılıyor. Bu durumda bilgisayara takmanızda da sıkıntı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı