Art arda gelen mavi ekran hataları

İşletim sistemi
Windows 10

DeAthMak3r

Decapat
Daha fazla  
Merhaba daha birkaç günlük olan yeni sistemimde art arda mavi ekran hataları almaktaydım, araştırıp çözümleri uygulamak istedim fakat devamlı olarak farklı farklı hatalar çıktığı için sorunu kökten çözmek adına yardımınızı rica ediyorum. minidump sorun donanımsal mı yoksa yüklenilen driverlarla mı alakalı bilemedim. Hatta bir defa aşağıdaki hata ile karşılaşmıştım. Kurulan Windows sürümüyle ilgili olabilir mi hata? Teşekkürler.

Kod:
"Windows Resource Protection found corrupt files and successfully repaired them. For online repairs, details are included in the CBS log file located at windir\Logs\CBS\CBS.log. For example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. For offline repairs, details are included in the log file provided by the /OFFLOGFILE flag."

Denemiş olduk yine yaramadı, arıza talebini bekleyeceğiz artık :/
minidump
@MScofield @claus hocam fazla vaktiniz varsa minidumplara bir göz atabilir misiniz sizce de ekran kartında mı sorun var acaba
@KojiroHyuga04 Arıza talebinden cevap beklerken ramlere memtest86'ı uyguladım hocam ve 500den fazla hata verdi, sonra biostan kontrol ettim XMP denilen ayar da kapalıymış tekrar yapmadım. Sizce sorun tamamen ramlerden mi kaynaklıdır yoksa iki cihazda da mı sıkıntı var acaba

Son düzenleme:

Geri
Yukarı