Artix beep sesi neden geliyor?

Arkadaşlar merhaba, bu saatte bilgisayara artix kurdum, iki kere beep sesi geldi kapanirken, simdi insanlar uyanirsa diye acmaktan korkuyorum, ne yapayim? Acarsam beep sesi gelir mi?
@Linuxginar @izmirkartali @Kernelginar bir bakar misiniz?
Sanırım Windows'da nasıl kapatılırken veya açılırken ses çıkıyorsa aynı mantık bunda da mevcut. Kapatmanın yoluna gelirsek internetten ''Artix uyarı sesleri nasıl kapatılır ?'' tarzında aratırsanız bir ihtimal çıkabilir.

Sanırım Windows'da nasıl kapatılırken veya açılırken ses çıkıyorsa aynı mantık bunda da mevcut. Kapatmanın yoluna gelirsek internetten "Artix uyarı sesleri nasıl kapatılır?" tarzında aratırsanız bir ihtimal çıkabilir.

Gelmedi hocam. Fakat şu an internete bağlıyken uygulama açamıyorum.

Arkadaşlar merhaba, bu saatte bilgisayara artix kurdum, iki kere beep sesi geldi kapanirken, simdi insanlar uyanirsa diye acmaktan korkuyorum, ne yapayim? Acarsam beep sesi gelir mi?
@Linuxginar @izmirkartali @Kernelginar bir bakar misiniz?
Bende bununla ilgili konu açmıştım.

sudo rmmod pcspkr

sudo su ile root ol ve sonra:
sudo echo "blacklist pcspkr" > /etc/modprobe.d/nobeep.conf

Çözümü bulan kişi: @Linuxginar

Bende bununla ilgili konu açmıştım.

sudo rmmod pcspkr

sudo su ile root ol ve sonra:
sudo echo "blacklist pcspkr" > /etc/modprobe.d/nobeep.conf

Çözümü bulan kişi: @Linuxginar
Bu pcspkr modulunu kapatıp sonra tekrar yüklenmesini kapatıyor açıkça.
Ancak sudo echo... > kullanımı sorun cikarir.

sudo echo "blacklist pcspkr" | sudo tee /etc/modprobe.d/nobeep.conf daha iyi olur.

Sonra da olmazsa sudo mkinitcpio -P dene.

Bu pcspkr modulunu kapatıp sonra tekrar yüklenmesini kapatıyor açıkça.
Ancak sudo echo... > kullanımı sorun cikarir.

sudo echo "blacklist pcspkr" | sudo tee /etc/modprobe.d/nobeep.conf daha iyi olur.

Sonra da olmazsa sudo mkinitcpio -P dene.
Hocam ben dediğim gibi yapıyorum. Bir sorun yok.

Bence bunun systemd dışı distrolarla alakası var (belki saçma gelebilir) bende o ses bsd ve void de geldi.
"\a" kacis kodu programlamada bu sesi gonderir. Init'in koduna eklendiyse gonderir buyuk ihtimal ya da servis calistiriyor olabilir o kacis kodunu. Bu kacis kodu olsa da engellemenin yolu basit, pcspkr modulu bununki. Bu modulu blacklist ederseniz zaten ses cal(a)maz.
Masaüstü açılış ve kapanış sesi oluyor. Ondan mı bahsediyoruz?
Ses ayarlarından onları kapatabilirsiniz.
Yok hocam klasik masaustu bip sesi.

Yeni konular

Geri
Yukarı