Çözüldü Artix Linux Pipewire nasıl kullanılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Artixi ilk kurduğumda pipewire kurmuştum. Bluetooth kulaklık sorun çıkarmıştı bir türlü olmamıştı. Sonra Pulse'ye geri döndüm. Ama şimdi pipewire kullanmak istiyorum. Easy effects diye bir ses düzeltme programı var onu kullanmak için. Ayrıca Pulse oyunlarda gecikme yaptırıyor. Nasıl pipewire kullanabilirim artixte(Bluetooth düzgün çalışacak)

(Moderatörler konu haline getirebilirmi makalede kalmış)

Çözüm
Allah kurtarsın hocam. Çoğu uygulama systemd kullandığı için diğer initlerle pek iyi çalışmıyorlar. OpenRC için Gentoo forumları öneriliyordu yanlış hatırlamıyorsam oraya bakabilirsiniz.
Ses hariç pek bir sorunum yok openrc de. Tek sıkıntı ses.

Foruma ne zaman konu açsam 5 dk sonra kendim çözümü buluyorum. Artix wikide zaten anlatıyormuş. Okumadan geçmişim.

Wiki | Site / Pipewire
Burada yazdığı gibi çalıştırıyormuşuz. Bir script yazdım.

Zaten basit bişey kendiniz de yaparsınız. Bunu çalıştırdığınızda çalışıyor bluetooth özellikleri ile birlikte. Artık .xinitrc ye mi eklersiniz DE nizin ayarlarından mı eklersiniz orası sizin bileceğiniz iş :)
Kurulu paketler
pipewire pipewire-pulse pipewire-alsa pipewire-jack wireplumber
Artixi ilk kurduğumda pipewire kurmuştum. Bluetooth kulaklık sorun çıkarmıştı bir türlü olmamıştı. Sonra Pulse'ye geri döndüm. Ama şimdi pipewire kullanmak istiyorum. Easy effects diye bir ses düzeltme programı var onu kullanmak için. Ayrıca Pulse oyunlarda gecikme yaptırıyor. Nasıl pipewire kullanabilirim artixte(Bluetooth düzgün çalışacak)

(Moderatörler konu haline getirebilirmi makalede kalmış)
pipewire kurulumunu gerçekleştirdikten sonra
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu konuya bir bak derim.

pipewire kurulumunu gerçekleştirdikten sonra
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu konuya bir bak derim.
Sıkıntı şu artix linux openrc lkullanıyor systemd değil yinede biraz araştırıyım.

Sıkıntı şu artix Linux OpenRC lkullanıyor systemd değil yine de biraz araştırıyım.

Allah kurtarsın hocam. Çoğu uygulama systemd kullandığı için diğer initlerle pek iyi çalışmıyorlar. OpenRC için Gentoo forumları öneriliyordu yanlış hatırlamıyorsam oraya bakabilirsiniz.

Ses hariç pek bir sorunum yok openrc de. Tek sıkıntı ses.

Foruma ne zaman konu açsam 5 dk sonra kendim çözümü buluyorum. Artix wikide zaten anlatıyormuş. Okumadan geçmişim.

Wiki | Site / Pipewire

Zaten basit bişey kendiniz de yaparsınız. Bunu çalıştırdığınızda çalışıyor bluetooth özellikleri ile birlikte. Artık .xinitrc ye mi eklersiniz DE nizin ayarlarından mı eklersiniz orası sizin bileceğiniz iş :)
Kurulu paketler
pipewire pipewire-pulse pipewire-alsa pipewire-jack wireplumber

Son düzenleme:
Çözüm
Ses hariç pek bir sorunum yok OpenRC de. Tek sıkıntı ses.

Wiki | Site / Pipewire

Zaten basit bir şey kendiniz de yaparsınız. Bunu çalıştırdığınızda çalışıyor Bluetooth özellikleri ile birlikte. Artık. Xinitrc ye mi eklersiniz DE nizin ayarlarından mı eklersiniz orası sizin bileceğiniz iş :)
Kurulu paketler
Pipewire pipewire-Pulse pipewire-alsa pipewire-jack wireplumber

Hayırlı olsun hocam. Systemd boykotunuzda size başarılar dilerim.

Geri
Yukarı