Çözüldü Artix Linux temalar tam olarak uygulanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lostless

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Pentium E5800 | Palit Nvidia GeForce 9400 GT | ASUS P5G41T-M LX | Kingston 4GB DDR3 | PNY CS900 120GB - Seagate Barracuda 500GB | Everest 250W C4 PSU | Philips 190V | Arch Linux - Windows 7
Artix Linux'ta bazı menü ve tuşlarda yüklediğim Orchis teması tam olarak uygulanmıyor. Bazı kısımlar varsayılan tema şeklinde. Masaüstü ortamı olarak Xfce ve LXDE'de denedim. Bunu nasıl düzeltirim?

Çözüm
Sorunu çözdüm. GTK 2.0 klasörünün içindeki gtkrc dosyasının içindeki include kısmına temanın yolunu yazdım ve oldu.
Tam olarak uygulanmıyor derken nereleri kast ediyorsunuz? Her tema her masaüstü ortamına tam olarak uymaz çünkü.
MX Linux'ta bir sıkıntı yok. Ama Artix'ta butonlar varsayılan olan Artix dark temasında kalıyor.

Hmm. Ayarlardan bir yerden yapılıyordu. Pencereler gibi bir şeydi sanki. Adını unuttum biraz ararsan bulabilrsin.
Ona bakayım. Şöyle görünüyor.
Screenshot_28.png

Mesela VLC'de butonlar siyah.

Ne demek istediğini anladım. Çözümü basit ancak hangi ayar olduğunu tam hatırlayamıyorum. Biraz bakınman lazım.
Bulamadım bir türlü. Hangi ayar olduğunu hatırlayabildin mi?

Sorunu çözdüm. GTK 2.0 klasörünün içindeki gtkrc dosyasının içindeki include kısmına temanın yolunu yazdım ve oldu.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı