ASBoard H61 ve i5-3570S uyumlu mu?

mesuttekin

Centipat
Daha fazla  
Asboard H61 1155 pin anakart kullanıyorum i3-2120 işlemci ile beraber. Yakın zamanda i5-3570S işlemci aldım fakat sisteme taktığım zaman sistem açılmıyor. R çeşitli sebeplerle ve çok zor da olsa açıldıktan sonra ise sistem donuyor. Sebebi anakart işlemci uyumu ile alakalı mı yoksa işlemcide sorun olabilir mi?

Sistemde kaç tane RAM var? 2 tane RAM varsa ikisini de teker teker deneyin. Bir de BIOS sürümünüz güncel mi? Ondan dolayı da olabilir diye düşünüyorum.

Destek var. İçiniz rahat olsun.
bıos güncellemenin anakartta bazen sorun yarattığına dair bişeyler duydum da finallere 1 hafta kalmışken sistemi bozmayayım diye uğraşmadım onunla. sistemde 2x4 gb ram takılı birini çıkarınca işlemci çalışıyor ama bazen bu şekilde de donduğu oluyor. bazen harddiski algılamıyor. çok garip bir şey ben de çözemedim durumu.

BIOS güncellemenin anakartta bazen sorun yarattığına dair bir şeyler duydum da finallere 1 hafta kalmışken sistemi bozmayayım diye uğraşmadım onunla. Sistemde 2x4 GB RAM takılı birini çıkarınca işlemci çalışıyor ama bazen bu şekilde de donduğu oluyor. Bazen hard diski algılamıyor. Çok garip bir şey ben de çözemedim durumu.

Hocam işlemci bozuk gibi gözüküyor. Emin olabilmemiz için BIOS güncellemesini yapmanız gerekiyor ve BIOS güncellemesi nadiren sorun yaratır bu sorunlar da bilgisayarı kullanmanıza tamamen engel olmaz. Eğer sıkıntı olursa eski sürümü geri yüklersiniz zaten.

Hocam işlemci bozuk gibi gözüküyor. Emin olabilmemiz için BIOS güncellemesini yapmanız gerekiyor ve BIOS güncellemesi nadiren sorun yaratır bu sorunlar da bilgisayarı kullanmanıza tamamen engel olmaz. Eğer sıkıntı olursa eski sürümü geri yüklersiniz zaten.
Peki hocam deneyeceğim bios güncellemeyi. Teşekkürker yardımlarınız için.

Geri
Yukarı