Asfalt dökümü sonrası maksimum hızın düşmesi

Gus Fring

Kilopat
Evin önünde saha dolabı var, saha dolabından yerdeki internet kapaklarına kadar çok önceden kazılmıştı. VDSL için ama asfalt dökmemişlerdi. Toprak olarak duruyordu yani.
2 Gün önce asfalt döktüler ve NetSpeed sitesinden sorgulattığımda saha dolabına olan mesafem ve maksimum hızın kötüleştiğini gördüm, aşağıya fotoğrafları bırakacağım. Asfalt döküldükten sonra oldu öncesinde böyle sorun yoktu.
Ayrıca evimizin hemen yanındaki binayı (15metre var aramızda) sorgulattığımda santrale olan mesafesi 44 metre çıkıyor ama bizimki nasıl 222 metre oluyor onu anlamadım? Dip dibe olan iki ev farklı saha dolabına bağlı değildir diye düşünüyorum saçma geldi. Bu arada saha dolabı ile bizim binanın arası 10-15 metre falan.
Son olarak soracağım ise kendi portumu evin önündeki saha dolabına nasıl taşıyabilirim?

Dosya Ekleri

• Eski.jpg
    Eski.jpg
    99,7 KB · Görüntüleme: 119
  • Yeni.jpg
    Yeni.jpg
    109,8 KB · Görüntüleme: 136
  • Asfalt.jpg
    Asfalt.jpg
    726,2 KB · Görüntüleme: 143
Valla olur hocam. Sokağımızın yarısı VDSL2 alıyor, biz ADSL alıyoruz. Onların uzaklığı 200 metre, bizimki 1 kilometre. Gerçekten üzücü.

Asfalt ile alakası yoktur. Asfalt dökmek Türk Telekom'a ait olduğu için o sırada ekipler saha dolabınada müdahele etmişlerdir ya da yeni aboneler eklenmiştir.

Asfalt ile alakası yoktur. Asfalt dökmek Türk Telekom'a ait olduğu için o sırada ekipler saha dolabınada müdahele etmişlerdir ya da yeni aboneler eklenmiştir.
Yeni abone eklenince mesafe de artıyor mu? Beni büyük ihtimalle başka saha dolabına aktardılar öyle tahmin ediyorum. Bu durumu yaşayıp da çözen varsa lütfen yazsın.
Valla olur hocam. Sokağımızın yarısı VDSL2 alıyor, biz ADSL alıyoruz. Onların uzaklığı 200 metre, bizimki 1 kilometre. Gerçekten üzücü.
Gerçekten çok saçma, Türkiye'de düzgün internet hizmeti beklemek daha da saçma.

Bu durumu yaşayıp da çözen varsa lütfen yazsın.
Asfalt olayı çok yaşadım, ama öyle hız artmış, hız düşmüş olayı yaşamadım mahallemde. Bir gün mahallede internetler gitmişti, Eczane dahil yoktu oradan öğrenmiştim ve bizde de DSL ışığı yanmıyordu. Işıklar geldikten sonra hem VDSL hem de hızlar artmıştı. Yani şunu söylemek istiyorum, o kadar Asfalt yapıldı internetim de bir kere değişim olmadı ;)

Asfalt olayı çok yaşadım, ama öyle hız artmış, hız düşmüş olayı yaşamadım mahallemde. Bir gün mahallede internetler gitmişti, Eczane dahil yoktu oradan öğrenmiştim ve bizde de DSL ışığı yanmıyordu. Işıklar geldikten sonra hem VDSL hem de hızlar artmıştı. Yani şunu söylemek istiyorum, o kadar Asfalt yapıldı internetim de bir kere değişim olmadı ;)
Asfalttan olması mantıklı değil zaten ama asfalt olayından sonra olunca acaba olabilir mi diye düşündüm.

Yeni abone eklenince mesafe de artıyor mu? Beni büyük ihtimalle başka saha dolabına aktardılar öyle tahmin ediyorum. Bu durumu yaşayıp da çözen varsa lütfen yazsın.

Gerçekten çok saçma, Türkiye'de düzgün internet hizmeti beklemek daha da saçma.
222 metre yakında yine Tip7, Tip23, Tip5 saha dolabı var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı