Türk Telekom Hızın Düşmesi

e7ツ

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
4 yıla yakındır bu İnternet sağlayıcısını kullanıyorum. Şuana kadar böyle bir durumla karşılaşmadım. Sahip olduğum 50 MBPS hızında İnternet 7-8 MBPS'lara kadar düştü. AKN'ye girmedi. Onda hız zaten 16'ya düşüyordu. İlk defa böyle bir durumla karşılaşıyorum. Zamanında hattı üzerime almadığım için müşteri temsilcisini de arayamıyorum. Sorunun nedenini nasıl öğrenebilirim?

Ekleme: Speedtest'de başlangıçta 45'leri görüyor. Sonra düşüyor. Sonuçlar sürekli değişiyor. 7 ile 15 MBPS arasında.

Son düzenleme:
Bundan 2-3 sene önce benim de kullandığım internet aboneliği babamın üzerineydi ancak arayıp müşteri temsilcisinden işlem yapabiliyordum isterseniz şansınızı deneyin.

Hız normale geldi (y) Geçici bir sorunmuş.
Adsız.png

Şuan bu sorunu ben de yaşıyorum. 2 Yıldır sorunsuz bir şekilde 19 Mbps hız alabiliyordum. Şuan 11 Mbps hız alıyorum 2 ay içinde bir çok arıza kaydı bildirdim vs. geri dönüşleri şu oldu;
Santral ve saha dolabı arasındaki mesafe fazla olduğundan dolayı en fazla 11 Mbps alabilirsiniz denildi. 2 Saat önce de Türk Telekom tarafından arandım ve arızanın giderilmesi için ekip ister misiniz dediler ancak Ücretli Ekip'miş. Direkt olarak hayır dedim ve çağrıyı sonlandırdım. Nedense Santral Bey'in 2 sene sonra uzaklaşacağı tutmuş :ROFL:, Türk Telekom ekipleri tarafından ankastre kutuma yapılan bağlantıda ek vardı. Sinirim ciddi anlamda tepeme attı gittim o eki söküp kendim bağladım yine aynı değişen bir şey yok zaten beklemiyordum amacım Ek'i yok etmekti. Ankastre kutusuna dokunmak yasak mıdır değil midir bilemem. Bal gibi de kabloyu söküp kendi ellerimle taktım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı