Asic madencilik nedir?

Cloud mining nasıl yapılıyor bilgim yok hocam.
Hashrate kiralıyorsunuz kiraladığınız süre boyunca yapılan miningin geliri sizin oluyor. Mining rig rentals var mesela benim bildiğim oraya baktım az önce antminer K7 kiralayan var. Tabii ki kirası getirisinden fazla. Bu sitelere bakın belki şansa uygun bir tane yakalarsınız.

Hashrate kiralıyorsunuz kiraladığınız süre boyunca yapılan miningin geliri sizin oluyor. Mining rig rentals var mesela benim bildiğim oraya baktım az önce antminer K7 kiralayan var. Tabii ki kirası getirisinden fazla. Bu sitelere bakın belki şansa uygun bir tane yakalarsınız.

Kirasının getirisinden fazla olduğunu falan nasıl anlayacağım 58 Th/s K7 günlük kirası 0.00113506 Bitcoin.

Kirasının getirisinden fazla olduğunu falan nasıl anlayacağım 58 Th/s K7 günlük kirası 0.00113506 Bitcoin.
Şöyle 58 Th'ın günlük getirisine baktım ve sitede kiralama için istenen fiyatla karşılaştırdım. Sanırım 5 dolar filan zararına geliyordu. (O an karşıma çıkan en ucuz kişinin ki)

Minerstat kullanırım ben hep, arayüzü basit ve her havuz için hemen hemen karı gösteriyor. Madencilik yaptığım zamanlarda da Minerstat'ın uygulamasını kullanıyordum, telefondan istediğim gibi müdahale edebiliyordum.

Tam olarak hangi yerinden hesaplayabilirim hashrate ini girip ve kirasını girip.

Ekran görüntülerindeki şekilde hesapladım 58 Th'lık sistemin günlük kirasını hesapladım ardından minerstatda 58 th'a göre getiri hesapladım elektrik fiyatı olarak 0 olarak girdim.
Şuan da nerdeyse verdiğiniz paranın yarısını kazanıyorsunuz ama dün mesela daha azdı bu fark.
Zaten 1 günlük kiralamanın bir mantığı yok bence bunu hiçbir şekilde kar edemezsiniz. Kira fiyatı nispeten ucuzken uzun vadeli kiralarsanız şansınız da yaver giderse iyi seviyede kar edebilirsiniz. Şansınız yaver gitmezse verdiğiniz parayı çıkartamazsınız.

Dosya Ekleri

• IMG_20230328_223637.jpg
    IMG_20230328_223637.jpg
    50,6 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_20230328_223611.jpg
    IMG_20230328_223611.jpg
    28,3 KB · Görüntüleme: 16
  • Screenshot_2023-03-28-22-35-07-929_com.opera.touch.jpg
    Screenshot_2023-03-28-22-35-07-929_com.opera.touch.jpg
    61,2 KB · Görüntüleme: 12
Ekran görüntülerindeki şekilde hesapladım 58 Th'lık sistemin günlük kirasını hesapladım ardından minerstatda 58 Th'a göre getiri hesapladım elektrik fiyatı olarak 0 olarak girdim.
Şu an da neredeyse verdiğiniz paranın yarısını kazanıyorsunuz ama dün mesela daha azdı bu fark.
Zaten 1 günlük kiralamanın bir mantığı yok bence bunu hiçbir şekilde kar edemezsiniz. Kira fiyatı nispeten ucuzken uzun vadeli kiralarsanız şansınız da yaver giderse iyi seviyede kar edebilirsiniz. Şansınız yaver gitmezse verdiğiniz parayı çıkartamazsınız.

240 saat kiralasam durum ne olur?

@TENSES
Hocam tekrar merhaba bir sorum olacaktı.

Şu anda kar durumu bu şekilde gözüküyor elektriği 0,07 girdiğimizde.

WhatToMine da ise E9 Pro hiç yok acaba hangisi doğru fikriniz var mı?

@TENSES

Bunlar L7 modeli 1 yıldan erken sürede amorti ediyor sanırım.
Almayı düşünüyorum ancak amortiden sonra kâr bırakmaya devam eder mi acaba aklımdaki tek soru bu şu an.

Dosya Ekleri

• asic.png
    asic.png
    213 KB · Görüntüleme: 11
  • asic 2 whattomine.png
    asic 2 whattomine.png
    101,1 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:

Geri
Yukarı