Aşık olduğunuz dizi/film nedir?

Hekimoğlu. Saçma gelebilir size ama cidden çok iyi bir dizi. Diğer diziler gibi 30 saat bakışma yok, Tor'e yok, klişe sahneler yok House m. D'yi çok güzel bir şekilde uyarlamışlar hatta Türk TV tarihinin en iyi uyarlaması bile olabilir o kadar ciddiyim. Hatta kimsenin bir şey beğenmediği ekşisözlük'te bile dizi şu an göğe çıkarılıyor. Exxen'den nefret edenler Exxen'e geçse üyelik alırım diyor öyle bir olay.

Fakat yine bu dizi de Türk halkına ve yayınlandığı kanala fazla geldi. İlk sezon reytingleri iyi giderken pandemiden dolayı ani sezon finali yaptı ve 2. sezon kanalın da pek tanıtım yapmamasından dolayı reytingleri inanılmaz düştü. Türk halkı da yine gitti garip dizileri izledi.

E tabii ki para kazanmak zorundalar kanal reytinglerinden dolayı final kararı açıkladı ve diziyi izleyenler anında sosyal medyada kıyamet kopardı. O gün habersiz açılan final olmasın etiketine 70 bin üzerinde tweet atıldı bölüm günü ise 100 binden fazla ileti (Instagram, Facebook, forumlar, web siteleri vs.) Atıldı düşünün 100 bin adet haftada 40 dizi yayınlanıyorsa 8-9 dizi anca 100 bini geçebiliyordur.

Şimdi gelir bana "ıyy sen TV dizisi mi izliyorsun iğrenç" diyenler. Merak etmeyin, dizi dijital platforma geçiyor. :)

Eğer geçerse tek sorunu olan 2 saat olma sorunu da çözülmüş olur. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum. House m. D'den hakları almadan bölüm çalan hatta neredeyse karakter çalan mucize doktor izleyeceğinize hekimoğlu izleyin çok daha verimli vakit geçirirsiniz.

Final yapıyor bu salı :(

Final yapıyor bu salı :(
Maalesef evet. Severek izlediğim bir diziydi. O gün yayınlanan "Hasta gizliliği" nedir bilmeyen doktorun dizisi, silahların konuştuğu her 10 saniyede 20 adam öldürülen dizi ile hikayesini anlatmak istemeyeceğim kadar berbat bir diziden daha düşük reyting aldı. Yapım ilk önce dijital platformlara başvurdu fakat onlar da zaten önceden çekilmiş çok bölüm var kötü oldu dedi. Asıl sorun ise bence neredeyse her 10 bölümde bir değişen senarist. Tam da dizi reytinglerde baya uçmaya başlamıştı birden bire senarist değişti reytingler düştü, sonra bu olay bir kaç kere daha tekrar etti. Neyse, yapacak bir şey yok artık. TV'de izlenebilecek en kaliteli dizilerdendi, insanlar değerini bilemedi.

Geri
Yukarı