Aşınan laptop vidası nasıl temin edilir?

657377

Femtopat
Görselde görünen vidalar laptopumun dış kasasına ait ve 12 mm uzunluğunda. Görüldüğü üzere yalama oldu ve çıkartana kadar hayatım kaydı. Şimdi bu vidaların yerine sağlam yine yalama olma olayını yaşamayacağım sıfır vida alıp takmak istiyorum fakat hangi marka alayım neye dikkat edeyim bilemedim. Bu işten anlayan arkadaşlar kaliteli sağlam vida önerilerinde bulunursa çok mutlu olurum. Herkese mutlu hafta sonları dilerim.

IMG_20230715_172637.jpg

Dosya Ekleri

• IMG_20230715_172558.jpg
    IMG_20230715_172558.jpg
    31,6 KB · Görüntüleme: 17
Yorumunuz için teşekkür ederim hocam ama varsa bu işin markası olmuş yalama sorunu yaşamayacağım vida almak istiyorum büyük kabusa dönüyor yoksa iş

Yalama sorunu kullanıcıya bağlı olarak yaşanır gidip yıldız tornavida yeri olan vidaya abuk subuk aletler ile girerseniz tabii ki yalama olur bildiğim bir vida markası yok maalesef dediğim gibi vida bu tanesi 50 kuruş olanda iş görür tanesi 2 lira olanda :)

En büyük markaların ürettikleri laptoplarda bile yalama sorunu oluyor zaten vida almak isteseniz bile internet üzerinde tekli satış yapılmıyor mecburen 250TL gibi fiyatlara vida setleri satın almanız gerekiyor bana sorarsanız nalburlara sorun bulamazsanız bilgisayar tamiri yapan yerleri gezin durumunuz izah edin yardımcı olurlar.

Yalama sorunu kullanıcıya bağlı olarak yaşanır gidip yıldız tornavida yeri olan vidaya abuk subuk aletler ile girerseniz tabii ki yalama olur bildiğim bir vida markası yok maalesef dediğim gibi vida bu tanesi 50 kuruş olanda iş görür tanesi 2 lira olanda :)
Hocam valla abartısız söylüyorum 20 yıla yakındır kendi bilgisayarımı kendim tamir ederim masaüstü laptop farketmez ilk defa bu kullandığım cihazda böyle birşey başıma geldi vida inanılmaz kolay aşınıyor daha önce hiç yaşamadım böyle bir durum haliye tekrar da yaşamak istemediğim için tüm vidaları normal olanları bile değiştirmek istiyorum artık çok ciddi sorun oluşturuyor çünkü 32lik ram aldım 2 gündür bunun yüzünden takamadım cihaza.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı