Aşırı CPU fan hızı

Serioyuncu

Kilopat
Yer
Kıbrıs,Gaziköy
Daha fazla  
Arkadaşlar işlemcimin fanı 3600 rpm dönüyor ve haliyle ses yapıyor. Bu durumdan dolayı kasanın kapağını açtım ama fayda etmedi. Speed fan ile düşürüyorum 100 den 92 ye ama bu sefer işlemciyi soğutamayacak diye korkuyorum. Cpu sıcaklığı 46-48 arası. Birde fanın hızını düşürttüğümde sıcaklık değerleri yine aynı. Biostan kontrol ettim programdanmı diye fakat sıcaklıklar ve fan hızı speed fandaki ile aynı.

Eğer dediğiniz sıcaklık boşta ise fazla. Yükte ise çok iyi. Bios ' a girerek fan çalışma şeklini Silent Mod yaparsan sorunun düzelecektir. Fakat işlemci ısındığında tekrar fan hızlanır ve ses yapar. Boşta sessiz çalışır.

46-48 derece de fan tam hız çalışıyor.

Ben pc yi açınca bu kadar ses yok yani 2100 rpm dönüyor fakat boşta 20 dk oyuna girdikten 10 dk sonra 3600 rpm e çıkıyor. Geçenlerde biosa girdim bi (pc'yi yeni açtım en az 8 saat dinlenmişti) açınca fan hızı normaldi kardeşim çağırdı 20 dk falan onun yanındaydım bu sırada pc biostaydı geldiğimde fan hızı yine 3600 rpm e çıktı. Tarayıcıda 3668 rpm 55 derece sıcaklık.

Fanı değiştimemmi gerek yoksa temizlememmi? birde biosta slient yap dediniz minecraft ve tarayıcıda geziyorum genellikle işlemcinin fazla ısınmasını istemiyorum. Performance mode, slient mode var 1 tane daha vardı ismini unuttum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı