Aşırı düşünme hastalığından nasıl kurtulunur?

enversosa

Decapat
Bu bende birkaç senedir falan vardı ama bu kadar çok değildi ve olsa bile ya 2, 3 ayda 1 falan olurdu ve çok kafaya takmazdım insanlarda normal birşey sanıyordum ama bugün çok fazla olunca şüphelendim ve araştırdım. Geceleri uyuyamıyorum.

Arkadaşlar dediğim gibi uzun zamandır vardı ama bu kadar çok değildi ya 1 ay olmadı 2, 3 ayda 1 aklıma gelirdi ve bu gün yaşanan olay kadar dehşetli bir şey değildi. Bu sorun ileride daha da büyür mü? Nasıl bir önlem almalıyım ve bu düşünceleri aklımda silerim biraz araştırdım teknikler buldum onları deneyeceğim ama yine de başka bir psikolojik hastalığım çıkar diye korkuyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim iyi sosyaller arkadaşlar.

Psikologa gitsem çok pahalı ve ailem bu kadar abartılacak bir şey olmadığını söylüyor. Hala internetten bu hastalığı, başa çıkma yollarını vs araştırıyorum.

Son düzenleme:
Bu bende birkaç senedir falan vardı ama bu kadar çok değildi ve olsa bile ya 2, 3 ayda 1 falan olurdu ve çok kafaya takmazdım insanlarda normal birşey sanıyordum ama bugün çok fazla olunca şüphelendim ve araştırdım. Geceleri uyuyamıyorum.

Arkadaşlar dediğim gibi uzun zamandır vardı ama bu kadar çok değildi ya 1 ay olmadı 2, 3 ayda 1 aklıma gelirdi ve bu gün yaşanan olay kadar dehşetli bir şey değildi. Bu sorun ileride daha da büyür mü? Nasıl bir önlem almalıyım ve bu düşünceleri aklımda silerim biraz araştırdım teknikler buldum onları deneyeceğim ama yine de başka bir psikolojik hastalığım çıkar diye korkuyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim iyi sosyaller arkadaşlar.

Psikologa gitsem çok pahalı ve ailem bu kadar abartılacak bir şey olmadığını söylüyor. Hala internetten bu hastalığı, başa çıkma yollarını vs araştırıyorum.
Neyi bu kadar sık düşündüğünü söylersen insanlar seni anlayabilir.

Bu bende birkaç senedir falan vardı ama bu kadar çok değildi ve olsa bile ya 2, 3 ayda 1 falan olurdu ve çok kafaya takmazdım insanlarda normal bir şey sanıyordum ama bugün çok fazla olunca şüphelendim ve araştırdım. Geceleri uyuyamıyorum.

Arkadaşlar dediğim gibi uzun zamandır vardı ama bu kadar çok değildi ya 1 ay olmadı 2, 3 ayda 1 aklıma gelirdi ve bugün yaşanan olay kadar dehşetli bir şey değildi. Bu sorun ileride daha da büyür mü? Nasıl bir önlem almalıyım ve bu düşünceleri aklımda silerim biraz araştırdım teknikler buldum onları deneyeceğim ama yine de başka bir psikolojik hastalığım çıkar diye korkuyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim iyi Sosyaller arkadaşlar.

Hobi edin, bir şeylerle uğraş düşünecek zamanın kalmasın

Neler düşünüyorsun? Mesela, küçük bir şeyi bile çok kafaya takıyor musun? En kotu senaryoları mı düşünüyorsun?

Geri
Yukarı