Aşırı Duygusallık

Onur Haha Atan

Hectopat
Daha fazla  
Ben 16 yaşında bir öğrenciyim ve hayatımda hiç kavga etmedim hatta tartışmaya bile girmedim. Birisi benim fikirlerime zıt şeyler düşündüğünde ya da haksız olduğum durumlarda bile sürekli alttan aldım. İnsanlara göre hareket ettim ve şunu fark ettim birisi 5 saniye üzerime geldiğinde ve benzeri şeylerde hemen gözüm doluyor, ağlamaklı oluyorum. Şu ana kadar ciddi bir olay yaşamadım ama en ufak bir olayda ağlarım herhalde. Örnek olarak okul başında sınıftaki bir arkadaş benim ödevimi alıp şakadan aa bak bu benim kitabım sende ne arıyor gibi şeyler söyledi. Ben en başta şaka olduğunu anladım ver olum falan dedim sonra sahiplenmeye devam edince (hala şaka yapıyordu ama ben ciddi olduğunu düşünmeye başladım). Benim kitabım olduğunu ispatlamaya devam ederken gözlerim dolmaya başladı falan yani bu kadar küçük şeyde bile oluyor. Başka bir örnek gene sınıfımdaki birisi sınav zamanı kalk bura benim yerim dedi ben hayır ben oturuyorum dedim o da ısrar etmeye başlayınca ve sınıfta 2-3 kişinin bizi izlediğini görünce benim gene gözlerim doldu. Olay başlayalı 20 saniye bile olmamıştı (kavga, tartışma falan yok sadece ben orada oturmak istedim o ben oturacağım kalk dedi ve gözlerim doldu) bazen çok can sıkıcı olmaya başlıyor. Sizce bunun sebebi nedir aranızda böyle olanlar var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zeki insanlar aşırı duygusal olurlar, her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşündükleri için böyledirler. Hiç kavga etmemişsin, bundan sonra etmene de gerek yok. En ufak bir tartışmada bile gözlerinin dolması bir rahatsızlık olabilir. Karşındaki insanı kendinden yüksek görme her zaman. Şunu da unutma ağlamak ayıp değildir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı