Sinir problemi ve aşırı duygusallık

Anti depresan kullandığımda sinirlerim yatışmıştı baya düzelmiştim. Ne kadar psikolojik sıkıntı varsa geçmişti, örneğin ciddi ortamlarda gülmemek, aklımda ne kadar büyüttüğüm sorun varsa geçmişti AMA bıraktım çünkü ilaca bağlı yaşamak istemediğim için her şeyi suyun akışına saldım. Bendede aşırı sinir var. Bunu bastırmak için böyle bir şey yapıyorum. Öfkelendiğimde ''güçlüysem öfkeni bastır'' diyorum kendime ya da 10 saniye düşünüyorum. Tavsiye ederim. (y)

27 yaşındayım :)

Hayır İkizler Burcu :)

Aslında değilim. Kız arkadaşımla sürekli aktiviteler yapıyoruz. Gezip dolaşıyoruz. İş hayatında da fazlaca aktif biriyim.

Sanırım hayatımız monoton gittiğinde bazı özelliklerimizi unutuyoruz. Örneğin birsürü özellikli pahalı bir telefon alıp, sadece mobil verisini kullanir hale gelmek gibi. Ne sıkıntı çekiyorsak bu hayatta, irade yönetimini becerememekten diye düşünüyorum. Kız arkadaşınız size bu yolda destek olabilir. Duygusallığı kırmanın en temel yolu, beklentiyi azaltmaktır. Beklentiyi azaltınca, yükünüz artar ve kendinize olan özgüveniniz artar. Bunlar zamanla irade göstererek olur.

depresyonda olabilirsin. depresyondayken insanlar duygularını daha fazla yaşar; çabuk sinirlenir, en ufak bir şeyi bile kafasına takıp üzülebilirler ve özellikle geçmişteki kötü anıları sürekli hatırlarlar.

Arkadaşlar burayı çok samimi bulduğum için yazıyorum.

Bende sinir hastalığı var sanırım. Çok çabuk sinirleniyorum. Özellikle birisi karşımda "yav he he.." veya beni yalancı çıkarmaya çalıştıkları zaman öldüresim geliyor o kişiyi. Sinir yüzünden saçlarım beyazlamış durumda. Kızlar karizmatik buluyor ama karizmanın K'si bende yok :)

Diğer problemim ise aşırı duygusal bir adamım. Çoğu kadından daha fazla duygusalımdır. En ufak bir şeyi bile kafama takıyorum ve 1 2 ay sonra patlak veriyor. İnsanların beni düşünmesini ve önemsemesini çok önemsiyorum. Doğum günlerim hatırlansın kutlansın falan gibi :)

Bunlardan nasıl kurtulabilirim? Yorumlara açığım.
Bazen benimde başıma gelirdi. Bazı şeyleri takmamaya başladım ve çoğu şaka vs. ciddiye almıyorum. Hobilerle ve boş vakitlerimi başka şeylerle uğraşmaya başlayınca düzelttim. Sinirlenice ortamdan sakince uzaklaşmak ve müzik dinleyerek kendimi sakinleştirirdim. Her şeyi takarsan sorunlar yaşarsın. Diğer konuda ise sen değer verilmeyi ve sevilmeyi seven birisin. Birisi sana bunları yapınca mutlu oluyorsun. Çevrende böyle insanlar olsun. Daha çok mutlu olursun. Umarım yazdıklarım sana yararı olmuştur :)

Bazen benimde başıma gelirdi. Bazı şeyleri takmamaya başladım ve çoğu şaka vs. ciddiye almıyorum. Hobilerle ve boş vakitlerimi başka şeylerle uğraşmaya başlayınca düzelttim. Sinirlenice ortamdan sakince uzaklaşmak ve müzik dinleyerek kendimi sakinleştirirdim. Her şeyi takarsan sorunlar yaşarsın. Diğer konuda ise sen değer verilmeyi ve sevilmeyi seven birisin. Birisi sana bunları yapınca mutlu oluyorsun. Çevrende böyle insanlar olsun. Daha çok mutlu olursun. Umarım yazdıklarım sana yararı olmuştur :)
Şu devirde bir insanın bizi sevdiğinden emin olmak çok zor ya. En azından benim için. Ben zaten olamıyorum da. Siz olmayı nasıl başarıyorsunuz ? :)

Bu tür değil de benimde canımın sıkıldığı oluyordu. Kavga edince düzeliyor. Başkasında işe yarar mı bilmiyorum ama çok bunaldığında böyle yanında cisim taşımayacak birileriyle yumruk yumruğa kavga rahatlatıyor yanlış anlaşılma olmasın bizzat denenmiştir. Dayak yeme düşüncesinden uzak olmak gerekir sonuçta girip çıkıyorsun 1 haftaya iz kalmıyor.

Bu tür değil de benimde canımın sıkıldığı oluyordu. Kavga edince düzeliyor. Başkasında işe yarar mı bilmiyorum ama çok bunaldığında böyle yanında cisim taşımayacak birileriyle yumruk yumruğa kavga rahatlatıyor yanlış anlaşılma olmasın bizzat denenmiştir. Dayak yeme düşüncesinden uzak olmak gerekir sonuçta girip çıkıyorsun 1 haftaya iz kalmıyor.
Hocam bu çözüm değil gerçi ama, Türkiye'de gerçekten hiç değil. Bu içinizdeki kini dökmenizi sağlar sadece. O kin biriktikçe kavga mı edeceksiniz? O kinin tekrar oluşması önlenmeli diye düşünüyorum.

Hocam bu çözüm değil gerçi ama, Türkiye'de gerçekten hiç değil. Bu içinizdeki kini dökmenizi sağlar sadece. O kin biriktikçe kavga mı edeceksiniz? O kinin tekrar oluşması önlenmeli diye düşünüyorum.
Haklısınız. Bunu uygulamaması daha iyi bir daha kendimden başkasına önermeyeceğim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı