Aşırı el ve ayak terlemesi

Benim de bir arkadaşımda var bu sorun. Ellerinizi ve ayaklarınızı soguk suyla sık sık yıkayın el jelleri kullanın bebek pudrası kullan ada çayı siyah çay iç karbonat kullan depresyondan ve stresten uzak dur bir de bende krem losyonları öneriyorum veya botoks yaptır. Ama sorunun nedeni stres oldugunu düşünüyorum. Çünkü Stresli olduğumuzda devreye giren sempatik sinir sistemimize bağlıdırlar. Hiperhidroz veya aşırı terleme yaşayan bazı insanlar, yalnızca avuç içlerinden yoğun şekilde terler. Bu duruma palmar hiperhidroz denir.
Her tuşa basıp bölüm mü geçiyorsun kardeşim, bu nasıl tavsiye böyle.

Dostum güldürme beni bende aklıma gelen her boku yazmadım herhalde internetten baktım doktor tavsiyeleri bunlar ne biçim cevap bu begenmiyorsan yapma zorlayanmı var biz sana insan gibi yardımcı olak dedik sen ne dedin Allah'ım ya
Yanıldığın kısım internette cevap arasak konuyu açan arkadaş da google dan bakardı. Konu açmasının sebebi bu sorunu deneyimleyen insanlar ve çözüm süreçleri.

Şu fileli ayakkabılar var hava geçiren onları kullansan ve ellerin içinde yanında cebinde hep bez mendil taşısan. İlaçlar işe yarar ama yan etkisi daha kötü sonuçlar doğurabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı