Aşırı saç dökülmesi

Saçını çok yıkayıp kupkuru hale getiriyorsan dökülmesi normal saçını 2 günde bir yıka nemlendirici pudra vs kullan yağlı olsun saçın nemli olsun kel felan olmazsın boşuna burda yazılanlara aldanma, saçlarını 1 ayda bir çok fazla olmıcak şekilde kestir saç kesildikce kendini yeniler daha hızlı uzar ben deli gibi 1 haftada 1 sprey bitiriyorum ancak bakımınıda yapıyorum dökülme yok.

Nasıl bonus saç hale geliyor sizin, yıkayınca ve üstüne yatınca çöker çünkü.
Üstü çokta bonus değil zaten, havluyla kurutuyorum üst tarafını az biraz, dümdüz düşmesin diye öyle bırakıyorum sonra. Sabah uyanıncada iki sallıyorum kafayı eski haline geliyor.

80-90 ne kelime? Yatağa yatıyordum, dökülüyordu. Parmaklarımı saçıma atıyordum, dökülüyordu. Strese girmemek, doğru beslenmek ve gerekli vitaminleri almak gerekiyormuş. Bunları yaptıktan sonra çok büyük derecede azaldı.

Özellikle stresten, sıkıntıdan uzak durmak gerekli. Duymak istemeyeceğiz şeyleri duymamaya çalışın.
:)

Esasen doktora gidilmelidir.

Stres ve genetik olabilir. Uzun saçlarda da dökülmeyen saç diye bir şey yoktur. Şampuanını değiştir, kadınların kullandığı şampuanlardan kullan ve gelişi güzel uzatma, uzun saçın istekleri bitmez sürekli bakım ister. Mesela; bakım kürleri, maske, bakım yağları ve en önemlisi doğal bitkisel ürünlerden kullan. Bugün İnstagram'da bir sayfanın reklamına denk gelmiştim. İlgimi çekti bir göz attım ve reklamda saçları %100 dökmeyen serum yaptıklarını söylüyorlardı. Kullanıcıların memnun kaldığı yorumları gösteriyordu. Web sayfasını buraya bırakayım istersen bir göz at.

Diamond Hair - Resmi Satış Sitesi

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yaklaşık bir yıldır saçımı uzatıyorum, fakat son 1 aydır dökülen saç miktarı beni rahatsız etmeye başladı. Kıvırcık, bonus diye tabir edilen bir saçım var. Saçım 0 yağlı, 0 kepek, hafif yıpranmış. Fakat çok fazla dökülüyor. Banyodan sonra 80-90 tel civarı döküldüğü oluyor. Kıvırcık olduğundan dolayı belli olmuyor fakat. Ne yapmak gerek ?
Lütfen izleyin

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı