Aşırı Terleme Sorunu

Crazys

Hectopat
Makaleler
2
Herkese merhaba, bende aşırı derecede terleme var. Bir iş yaptığım zaman yani genelde ayakta biraz fazla durursam kafamdan kovayla su dökülmüş gibi terliyorum. Özellikle ellerimin terlemesi çok sıkıntı yaratıyor. Gene başım otururken falan az terliyor ama ellerim sürekli terliyor. Özellikle mobil oyun falan oynarken çok sıkıntı oluyor. Bu durum küçüklükten beri böyle. Şimdi yaz sıcaklarından dolayı daha fazla oluyor ama şuana kadar hiç yaşamadığım kadar terlemeyi bu günlerde yaşıyorum. Elime pudra falan sürüyorum ama onunda fazla bir faydası olmuyor. Elimi yıkıyorum yıkadıktan hemen sonra tekrar terliyor. Mouse kullanırken elimden sürekli kayıyor. Bıktım artık. Çözüm öneriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimalle hiperhidroz(aşırı terleme hastalığı) var. Bunun için alüminyum içeren kremler tavsiye ediliyor. Maalesef genetik bir hastalık ve tedavisi yok :(

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı