Aşk hakkında tavsiyeler

oguzhansr40

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Haçker
Merhabalar öncelikle. Bu konu başlığı altında sürekli aşk, sevgi, börtü böcek konuları açılıyor. Bu konular bana göre saçma geliyor. Ama bazılarınız "o kişinin hiç arkadaşı yoktur buraya gelip içini döküyor." diyecektir. Ben de bu konuyu zaten onun için açıyorum.

Fark ettim de belirli bir yaş grubu bu saçma konu hakkında çok takıp üzülüyor. Bu durum çok gülünç geliyor bana. Özellikle bu yaş grubu genel olarak ergen olan ve ergenlik çağına girmiş kişiler üzülüyor. Yani farkındayım siz bu yaşlarda duygusal şeyler hissediyorsunuz. Ama unutmayın ki en çok da siz üzülüyorsunuz. Sizi sevmeyen birini sevip ondan ayrılınca veya reddedilince sanki onsuz yaşayamazsınız, sanki dünyanın sonu gelmiş gibi davranıyorsunuz. Yani bu durum saçma. Biri için üzülmek, biri için ağlayıp zırlamak çok saçma. Bunları yapınca o asla geri gelmeyecek, sizin onun için bunları yaptığınızı görüp geri gelmeyecek.

Sizler tavsiyem bunu yapmayın. sevgi kerizi olmayın. Olursanız daha çok üzülürsünüz. Değerinizi bilmeyen kişiler için ağlayıp sızlanmak yerine başka işlerle uğraşın. Bir konuda hırs yapın. Hedeflerinize, hayallerinize (kız olmasın hayaliniz) koşun. Mesela gidin spor yapın. Veya gelip bir işte en iyisi olmak için zorlayın. Bir süre sonra o üzüldüğünüz kişiyi unutacaksınız. Belki de o kız bir süre sonra değerini anlayıp sana geri gelmek isteyecek. Ama içinizde ona dair sevgi kalmadığında siz onu reddedeceksiniz.
Ek olarak müzik tarzınızı değiştirin. Ne alaka diyebilirsiniz. Müzik türü psikolojiyi cidden etkiliyor. Mesela melanko aşk parçaları daha çok can yakıyor. Ama hareketli türler size gaz verip motive ediyor. Bu sayede istediğiniz yapabiliyorsunuz. Beni sorarsanız ben genel olarak Ceg'in şarkılarını dinledim. Şarkılarının bazılarında bir yerlerinde aşka karşı sözleri var. Bu da beni aşkın saçma olduğunu, hatta aşka düşman olmamı sağladı. Bu sayede her şeye odaklandım.

Son olarak peki siz bana "sen ergen olmadın mı birine aşık olmadın mı?" ditebilir. Evet oldum ama sonrasında sevgi kerizi olmayı bırakıp hedeflerime odaklandım. Sonrasında onu unuttum. O kişi bana yazdı tekrar. Bunda ben onu reddettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
21 yaşımdayım dün bitirmek istediğini söylediğinde kaldım dondum mideme kramp girdi eve geldim kustum ve saatlerce ağladım uyuyamadım sanki biri göğüsüme oturmuş gibiydi daha düne kadar sevmekten ağladığım kişi dün sevilmediğim için ağladım ama sabah fark ettimki insan kendine ağlıyormuş her şeyimle sarılıyordum konu oysa gözüm başka bir şey görmüyordu ama şu an başa dönmüş gibiyim tek sorunum hala seviyor olmam.

21 yaşımdayım dün bitirmek istediğini söylediğinde kaldım dondum mideme kramp girdi eve geldim kustum ve saatlerce ağladım uyuyamadım sanki biri göğüsüme oturmuş gibiydi daha düne kadar sevmekten ağladığım kişi dün sevilmediğim için ağladım ama sabah fark ettimki insan kendine ağlıyormuş her şeyimle sarılıyordum konu oysa gözüm başka bir şey görmüyordu ama şu an başa dönmüş gibiyim tek sorunum hala seviyor olmam.
İşte senin bunu yenmen gerek. Başlarda zor gelecek. O bir şeye alıştığının şeyidir. Ama zamanla hiç bir şey hissetmeyeceksin.

Saçma. Ben bir kıza takılmam, sevişir geçerim. Ayrılırsam da hiç umrumda olmaz.

Geri
Yukarı