Asker olmayan bir vatandaş için askeri giyim yasak mı?

Alıp evinde giyersin. Sokakta böyle dolaşamazsın. En fazla şunlarla sokakta dolaşırsın; kamuflaj desenli sivil kıyafetler ya da avcıysan ve ava gideceğin zamanlar avcı kıyafetleri. Linkte ise Polis Özel Harekât, Jandarma ve askerî kamuflajlar var. Bunlarla sokağa çıkılmaz.

Yanlış bilgi
Alıp evinde giyersin. Sokakta böyle dolaşamazsın. En fazla şunlarla sokakta dolaşırsın; kamuflaj desenli sivil kıyafetler ya da avcıysan ve ava gideceğin zamanlar avcı kıyafetleri. Linkte ise Polis Özel Harekât, Jandarma ve askerî kamuflajlar var. Bunlarla sokağa çıkılmaz.
Herhangi bir suça karışmaz ise sıkıntı olmaz zaten bu kıyafetleri giyince hiçbir polis, jandarma sana kimlik sormaz rahat ol yani. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir suça karışmaz ise sıkıntı olmaz zaten bu kıyafetleri giyince hiçbir polis, jandarma sana kimlik sormaz rahat ol yani. :D

Sokakta dolaşan askere kimlik sormazlar mı? Hangi dünyaymış orası merak ettim. 15 Temmuz olayından sonra askerlerin bir yetki üstünlüğü yok polislere karşı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Satın alabileceğiniz ürünleri belirtmişler zaten. Kamuflaj alıp giymekte herhangi bir problem yoktur. Üstüne EGM logosu yapıştırırsan sıkıntı başlar. İyi geceler.

Terörist diye yanlış anlarlar götürürler merkeze öptürürler herkese.

Ayrıca ben de Alman Waffen SS üniforması seviyorum. Böyle oberführer rütbeli, gamalı haç kolluklu, gott mit uns kemerli, iron cross madalyalı, totenkopf şapkalı falan olacak. Hatta bu aralar belki satın alabilir ve evde giyebilirim. Fakat sokakta dolaşsam linç edebilirler ki buna zaten gerek yok.

Son düzenleme:
Arkadaşlar asker veya kolluk kuvveti mensubu oldugum için değil sevdiğim için Askeri Giyim Modelleri - Askeri Malzeme & Kamp Ürünleri | Asker Marketi bu linkten alışveriş yapmak istiyorum. Üzerinde apolet rütbe yer almadan hangilerini alabilirim?
Omuz ve kollarda rütbe olmadan dışarıda giyilebilir ama meraklı teyzeleri, dayıları veya biraderleri ne yapacaksın? "Lan bu asker kaçağı mı yoksa?" demezler belki ama sonuçta alışılmamış bir tarz olur, tiyatro veya sinema kostümü gibi tuhaf kaçabilir. Şahsen tercih etmezdim.

@IBM 3090 VF Omuz ve kollarda rütbe yoksa o asker "er" statüsündedir. Ve askeri kıyafetin dışarıda giyilmesi yasaktır. Bunu bizzat yönergede okumuştum askerdeyken.

Köyde, bağda bahçede giyebilirsin, ama şehir yapısının olduğu bölgelerde -fark edildiğin an- alırlar seni.

Yeni konular

Geri
Yukarı