Askerde boyun dövmesi sorun yaratır mı?

• Konuyu başlatan cLaww
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 259

cLaww

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Veritabanı Programcılığı
11 gün sonra birliğe teslim olacağım, boynumun sol kısmında orta halli bir dövme var. Kolumun iç kısmındakini saymıyorum. Boyun kısmındaki dövme sorun teşkil eder mi? Dezavantajları ne olur? Bu konuda deneyimi olanlar (güncel) fikirlerini belirtebilir mi? Konu dışında yorum yapmayın. Merakımdan soruyorum, iş işten geçti artık tabii.

Gittiğin yere ve komutana göre değişir, herkesin yaptığı askerlik farklı. Benim görev yerimde dövmeli façalı kimseler vardı ve kimsenin umurunda değildi. Herkes kendi işine bakıyordu ve olması gerekende bu. Sonuçta zorunlu görevini icra etmeye gidip bir süre çalışıyorsun ama bazı görev yerleri çok sert yapılı oluyor ve gerçek anlamda sıkıcı bir askerlik yapmana neden olabilirler. Bunu gidip kendin tecrübe edeceksin. Kimsenin keyfini kaçırmasına izin verme.

Gittiğin yere ve komutana göre değişir, herkesin yaptığı askerlik farklı. Benim görev yerimde dövmeli façalı kimseler vardı ve kimsenin umurunda değildi. Herkes kendi işine bakıyordu ve olması gerekende bu. Sonuçta zorunlu görevini icra etmeye gidip bir süre çalışıyorsun ama bazı görev yerleri çok sert yapılı oluyor ve gerçek anlamda sıkıcı bir askerlik yapmana neden olabilirler. Bunu gidip kendin tecrübe edeceksin. Kimsenin keyfini kaçırmasına izin verme.

Teşekkür ederim hocam, acemi birliği Kütahya hava er eğitim tugay komutanlığı çıktı. Rapier operatörü yarcımdı çavuş olacağım yazıyor sevk belgesinde. Acemi birliği çok önemli değil sanırım da, usta birliği konusunda biraz daha kafam karışıyordu.

11 gün sonra birliğe teslim olacağım, boynumun sol kısmında orta halli bir dövme var. Kolumun iç kısmındakini saymıyorum. Boyun kısmındaki dövme sorun teşkil eder mi? Dezavantajları ne olur? Bu konuda deneyimi olanlar (güncel) fikirlerini belirtebilir mi? Konu dışında yorum yapmayın. Merakımdan soruyorum, iş işten geçti artık tabii.

Benim tanıdığımın her yerinde dövmesi vardı fakat bir şey olmadan askerliğini yaptı. Nerede yaptı tam hatırlamıyorum.

Ben geçen sene jandarma olarak, ustalığımı Diyarbakır'da yaptım ve gözünün altında AK-47, ensesinde esrar dövmesi olan birisi vardı, hiçbir sıkıntı olmadan yaptı askerliğini. RDM'ye bile almadılar.
Yerine göre değişir tabii ama askere alınmamak için gerçekten kabul edilebilir bir sağlık sıkıntın olması lazım; aşırı kilo, kısa boy gibi gibi. Zaten artık askerlik de artık prosedür gereği olan bir şey olduğu için, sıkıntı çıkartmadan askerliğini yapsın bitirsin de ne hâli varsa görsün, kafasıyla devam ediliyor gördüğüm kadarıyla.

"Problemli" birliklere gönderiyorlar. Dövmesi, façası, sabıkası, mental rahatsızlığı vb. bulunanların ağırlıklı olarak gönderildiği birlikler var hani çok masumane bir dövmen olsa bile aynı muameleyi görüyorsun.
Bizim façalı RDM'yi aynı dediğin gibi göndermeye kalktılar ama bölükte her gün ağladı ajitasyonun kralını yaptı, koca taburda adı çıkmıştı herkes onu tanıyordu en sonunda öyle öyle askerliği bitirdi hiçbir yere de gönderilmemişti. Bu tamamen nereye düşeceğine bağlı hemen göndermezler taşkınlık çıkartanlara öncelik veriyorlar.

Teşekkür ederim hocam, acemi birliği Kütahya hava er eğitim tugay komutanlığı çıktı. Rapier operatörü yarcımdı çavuş olacağım yazıyor sevk belgesinde. Acemi birliği çok önemli değil sanırım da, usta birliği konusunda biraz daha kafam karışıyordu.
Hocam bir şey soracağım. Bu çavuş ünvanları komutan ünvanları otomatik mi veriliyor? Yeni mesela benim abimde askerliğe gidecek ama komutan olarak görev alacağını söylüyor anlamıyorum. Direk eğitim görmüyor musun 6 ay yoksa başka bir iş mi yapıyorsun çok açıklayamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı