Askerde yapılan insanlık dışı eziyet

Ne yapın ne edin üniversiteye gidin ne olursa olsun. İş hayatına atılacam gibi triplere girip askerliğe gideyim aradan çıksın mantığı yapmayın. Çekilecek işkence değil. İnsanlar boşuna bedelli yapmıyor. Kredi çekin bir şey yapın gitmeyin. Pasif arkadaşlar özellikle siz. Sessiz sakin yapınız varsa uzak durun.

Son düzenleme:
Heh şimdi gel de askerlik yap. Dayak yiyeceğimi bilsem de dalardım o çök kalk diyen hayvana. 5.58'de gel gel namazını kıl mı ne diyor. Önce soysuzluk yap ondan sonra ibadet et. Kesin cennetlik bu çocuk (!) Antropolog getirtmek lazım onları incelemek için.

Son düzenleme:
Heh şimdi gel de askerlik yap. Dayak yiyeceğimi bilsem de dalardım o çök kalk diyen hayvana. 5.58'de gel gel namazını kıl mı ne diyor. Önce soysuzluk yap ondan sonra ibadet et. Kesin cennetlik bu çocuk (!) Antropolog getirtmek lazım onları incelemek için.

Dayak yemeyi bırakın herhalde ömrünüzün yarısı kadar ceza alırsınız çıkamazsınız oradan.

Çoğu yerde durum böyle fakat orada iş kişiye kalıyor. Acemi birliği muhtemelen orası. Usta birliğine geçtiği zaman devreleriyle toplanıp üstünlük sağlarlar. Benim dönemimde biz toplanıp karşı çıktığımız için kendi arkadaşları olan koğuşçu ile konuşup akşamları koğuş düzeni yaptırıyorlardı. Ben saygı nöbetine gittiğim için pek girmiyordum ama sonradan düzeni yumuşattık. Her gelen celp daha akıllı davranıyordu ama şimdi durumlar nasıl bilemeyiz.

Bu tipler dışarda hiç iplenmediği için askerde zaman üstünlüğünü kullanıyor. Birkaç gün artislenir sonra maymun gözünü açınca topuk 😄

Devrecilik yapıyorlar. Bu insanlar sivil hayatta bir baltaya sap olamamış bomboş insanlar oldukları için, kendilerini üstün görecekleri tek yer orası. Kısaca kendini tatmin etme, psikolojide EGO. Devrecilik suç olduğu için şikayet edilebilir ama komutanlar göz yumarsa yapacak bir şey yok. Ben de askere gideceğim yakın zamanda. İnşallah böyle şeyler olmaz. Küfür yasak olmasaydı diyecek çok şey var da...

Devrecilik yapıyorlar. Bu insanlar sivil hayatta bir baltaya sap olamamış bomboş insanlar oldukları için, kendilerini üstün görecekleri tek yer orası. Kısaca kendini tatmin etme, psikolojide EGO. Devrecilik suç olduğu için şikayet edilebilir ama komutanlar göz yumarsa yapacak bir şey yok. Ben de askere gideceğim yakın zamanda. İnşallah böyle şeyler olmaz. Küfür yasak olmasaydı diyecek çok şey var da...

Şikayet edersin ama genelde komutanlar pek bir şey yapamıyor. Yapsa bile diğerleri bu sefer daha fazla üstüne binmeye çalışır. Zaten askeriyede ciddi sorunlar haricinde şikayet edenleri pek sevmiyorlar. Sen en iyisi böyle tipleri takmayarak ve kendini ezdirmeyerek yaparsın. Zaten kimsenin askerlik düzeni aynı olmuyor. Anlatılanlara ve videolara fazla takılma sen.

Ben bunlara kızmıyorum bunları fırlatıp bu yaşa kadar umurlarında olmadan, bu şekil de yetiştiren ailelerine acıyorum.

Geri
Yukarı