Askere gider miyim?

Makaleler
2
Yer
İzmir
Merhaba, 18 yaşındayım ve 1-2 yıl sonra askere gideceğim muhtemelen. Doğumdan üç hafta sonra splenektomi geçirdim. Sol kulağımda da ileri işitme kaybı var, oranından dolayı işitme cihazı veremiyorlar. Ayrıca astigmatizmaya bağlı olarak miyopi gözlüğü kullanıyorum. Askerlikte sıkıntı çıkarırlar mı?

Duyu kaybından dolayı orana bağlı olarak belki rapor alabilirsin. Ama muayene olmak lazım.

Miyop ve astigmat için de numara sınırı var. İki göz toplam 15 numara mıydı neydi, bir sınırı var yani.
İkisi toplam eksi 4. @Re Malaka

Büyük ihtimalle çürük raporu verirler sana, benim kuzenimin de ileri işitme kaybı vardı çürük verildi. Ama son zamanlarda önüne geleni askere alıyorlardı, ben kayseri de askerliğimi yaptım göz sorunu olan çocuklar vardı, tetik parmağı olmayan çocuğu bile askere almışlardı yani. İçinde bulunduğumuz dönem garip bilesin.

Büyük ihtimalle çürük raporu verirler sana, benim kuzenimin de ileri işitme kaybı vardı çürük verildi. Ama son zamanlarda önüne geleni askere alıyorlardı, ben kayseri de askerliğimi yaptım göz sorunu olan çocuklar vardı, tetik parmağı olmayan çocuğu bile askere almışlardı yani. İçinde bulunduğumuz dönem garip bilesin.
Hocam doktorlar bende olan işitme kaybının bir tedavisi olmadığını, ölü kulak durumuna geçtiği için işitme cihazı veremeyeceklerini, ameliyat yapamayacaklarını söylüyorlar. @darkageman

Yeni konular

Geri
Yukarı