Askere giderken ne götürülmeli?

Asker seti gibi şeyler satılıyor içinde her şey var. Onlara bakabilirsin. Yakın zamanda askerden dönen arkadaşımın " abi çorap ve don. Ne kadar götürebiliyorsan götür" şeklinde serzenişine maruz kaldım. Koyu soluk yeşil don, mümkünse önünde ufak cebi olan donlardan. Asma kilit 2 adet. Biriyle botları bağlıyorsun. Bot çalınma durumu oluyor. Botları birbirine kilitliyorsun. Silikon tabanlık. Vatka, botun vuran kısmına koymak için. Bebek pudrası, ayağına falan sürersin. Çengelli iğne bolca. Dikiş seti. Kulak tıkacı. Aklıma bunlar geldi.

Çok bir şey götürme. Acemi birlikte kendini bile çaldırabilirsin. Götüreceksen tek parça şeklinde götür bazı çok gerekli olan şeyleri.

Hastane, askeriyenin içerisinde bulunan sağlık ocaklarında yapılıyor sana neden yapmadıklarını git onlara sor :)

Hastane ve askeriyenin içinde bulunan sağlık ocakları demek🙂 seninle biraz uğraşmışlar bize bir rahatsızlığın var mi deyip geçiyorlardı test falan yok. Daha önce de ehliyet için gittim hiçbir şeye bakmadan verdiler. Rahatsızlanıp hastaneye gitsen bile genç adamsın bir şey olmaz gözüyle bakıyorlar sen hala git sor diyorsun. Sana yapmaları herkese yaptıkları anlamına gelmiyor😏

Hastane ve askeriyenin içinde bulunan sağlık ocakları demek🙂 seninle biraz uğraşmışlar bize bir rahatsızlığın var mi deyip geçiyorlardı test falan yok. Daha önce de ehliyet için gittim hiçbir şeye bakmadan verdiler. Rahatsızlanıp hastaneye gitsen bile genç adamsın bir şey olmaz gözüyle bakıyorlar sen hala git sor diyorsun. Sana yapmaları herkese yaptıkları anlamına gelmiyor😏
Doğru, ben mürtdette yaptım. Askeriye içindeki sağlık ocaklarında yapılıyor genellikle. Usta birliğinde, mersinli bayan doktor vardı. Daha sonra strese gelemeyip askeriyeden çıktı. Onun yerinede Hava ambulans'dan albay gelmişti. Kral bir adamdı. Çok güzel goygoy geçiyordu bizle. Sürekli dostum derdi bize. Vizite çavuşuydum, 3 devre gittik sağlık merkezine, tam hatırlamıyorum, bir olay oldu bizim devreye soru sormaya başladı, heyecandanmıdır başka bir şeydenmidir bilmiyorum, alakasız cevapler vermeye başladı. Gülmek geliyor, zor tutuyorum. Albay dedi bu bizi s*kine takmıyor, devreme dedi oğlum sen bizi s*kine takmıyormusun dedi. Yok komutanım dedi, ben kahka atmaya başladım, karşıdından arkasına geçtim ölmüştüm gülmekten.

Askerliğimi bitireli 1 ay falan oldu götürmen gereken şeyleri listeleyim:
1- tuşlu telefon (kaliteli bir şey al hi-king veya Samsung al SD kart takılmalı türlerden olsun)
2- SD kart içini müzik doldur ve yanına kulaklıkta al.
3- şampuan, ayakların için krem, parfüm (parfüm çok önemli kesinlikle al)
4- kaliteli bir tıraş bıçağı al.
5- kışın gidiyosun kışlık bir atlet al.
Başka bir şey alma gerek yok zaten devlet baba sağ olsun her şeyini en kalitelisinden veriyor.

Bu arada öyle gidip askeri malzeme satan bir yere sorma sana gereksiz yere bir sürü malzeme satmaya çalışacaktır aklıma geldikçe ben ekleme yaparım zaten 21 gün idare et usta birliğinde çarşıya çıkar eksiklerini tamamlarsın.
6- ayakkabı boyası ve paran yeterse fırça al.
7- kulak çöpü al.

Hak aramamak veya başkasının vebaline girmek istiyorsa gidip rahatsızlığını söylemesin çoğu şeyi ayağına gelsin diye beklersen sağlam olan adama hastalığını bulaştırdığın zaman onun ne suçu var? Sen gençsin diye seni kapı dışı ediyorlarsa sesini çıkarman gerekir. Bugün şartlarında küçük çocukların bile rahatsızlığı varsa sende bir rahatsızlığının olması daha olası :) Suçu sağlık hakkını bilen veya tedbirli davranan da aramak yerine, ses çıkarmaya başlamakla başlayabilirsin. 😏

Geri
Yukarı