Askere mi gideyim sınava mı hazırlanayım?

Askere gittikten sonra orada kalmayı düşüneceğini sanmıyorum. Bence o tür bir meslek düşünüyorsan, fiziğin boyun yetiyorsa - polis yada özel güvenlik düşün. Yine de senin kararın.

İkisine de gitme, askerliğin garantisi yok ve söyleyeyim şartları çok ağır, dışardan bakıldığı gibi değil. Onun yerine maddi imkanın da varsa 2 sene adam akıllı dershaneye gidip 2022 KPSS’ye hazırlan, 87 ve üstü bir puan alırsan merkezi atama ile açılan kontenjanlara tercih yaparak mülakatsız direk atanabilirsin. Üniversite okurken 2 tanıdığım o yolla atandılar ve üniversite kayıtlarını dondurup göreve başladılar ve şimdi ikisi de işinde gücündeler. Üniversite bitirsen de bittikten sonra bu süreci yaşayacaksın. Ama dediğim gibi yapar da işini eline alırsan ekonomik özgürlüğün olur ve gelecek kaygın biter. Ondan sonra istersen açıktan üniversite de bitir yüksek lisans da yap, sana kalmış.
Kpss den 85 gibi bir not alınırsa ne olunabilir ? Benim pek bilgim yok.

Kpss den 85 gibi bir not alınırsa ne olunabilir ? Benim pek bilgim yok.

Düz memurluklara atanabilirsin kardeşim, kurumlarda boş olan kontenjanlara memur olarak yerleşebilirsin. Puanın arttıkça açılan ilk kontenjanlara girme şansın da artar. Var gücünle çalış. Dershanelere görüşmeye gittiğinde açık lise bitirdiğini belirt, hoca kadrosu nasıl? Sıfırdan hiç bilmiyormuş gibi en temelden anlatmaya başlayan birçok dershane var. 2 sene hayatını yaşamazsın, ama 2 sene sonra tüm hayatını iyi yaşarsın, yaşıtların ne yapacağım diye düşünürken sen geleceğini garantilemiş olursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı