Askerlik açık öğretim ile uzar mı?

Lukmellow

Decapat
Daha fazla  
Merhaba herkese. Şimdi ben üniversite ön lisans öğrencisiyim, okulda kaldığım dersler vardı. Onları seneye dördüncü yılında geçip mezun olmak istiyorum fakat hemen sonrasında tekrar TYT sınavına girip bir açık öğretim programına kaydolsam askerliğimi uzatabilir miyim acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben şimdi ön lisans da 4. yılıma gireceğim ve 4. yıl da geçemeyince 6 dersten kaldıysan atılıyorsun benim 4 dersim var böyle olunca dönem uzaması yapabiliyormuşum ancak askerlik tecil ettiremiyormuşsun internette de bir bilgiye göre kayıtlı olduğun ön lisans programından kaydını silip açık öğretim programına geçince şubeye belge götürüp tecil edebiliyormuşsun ancak ben şimdi kalırsam ancak dönem uzatırsam ardından kaydımı sildirip 2 yıllık açık öğretime geçiş yaparsam tecil ettirebilir miyim?

2 yıllık okumuşsun o hakkını yemişsin zaten, tekrar 2 yıllık açıköğretim kazanırsan askerliğin tecil olmuyor. 4 yıllık kazanman lazım tecil ettirebilmen için, ben şuan öyle yaptım.

2 yıllık okumuşsun o hakkını yemişsin zaten, tekrar 2 yıllık açık öğretim kazanırsan askerliğin tecil olmuyor. 4 yıllık kazanman lazım tecil ettirebilmen için, ben şu an öyle yaptım.

Ama tecil için en fazla 4 yıl hakkımız var ben o hakkı bitiriyorum 5. yıla geçiyorum öyle olunca askerlik tecil hakkım bitmiş oluyor ona rağmen 5.yılımda kaydımı sildirip 4 yıllık açık öğretim geçersem askerlik tecil hakkım geri gelir mi asıl merak ettiğim bu.

Ama tecil için en fazla 4 yıl hakkımız var ben o hakkı bitiriyorum 5. yıla geçiyorum öyle olunca askerlik tecil hakkım bitmiş oluyor ona rağmen 5.yılımda kaydımı sildirip 4 yıllık açık öğretim geçersem askerlik tecil hakkım geri gelir mi asıl merak ettiğim bu.
Ben 19 yaşımda 2 yıllık üniversiteye girdim, okul uzadı bitirmedim 23 yaşımda tecilim bitti. 23 yaşımda 4 yıllık açıköğretime girdim, şuan 25 yaşımdayım. 31/12/2025'e kadar ertelenmiş durumda.

Yeni konular

Geri
Yukarı