Çözüldü Askerlik Durumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Femto

Kilopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Geçenlerde benimle aynı yaşta olan kuzenim kimlik kontrolüne denk gelmişti ve asker kaçağı olarak gözüktüğünü öğrenmişti. İkimiz de 20 yaşındayız ve ikimiz de üniversite öğrencisiyiz ancak o asker kaçağı görünüyordu. Ben de birkaç kez kimlik kontrolüne denk geldim ancak bana hiçbir şey söylenmedi. O zamandan beridir sıklıkla e-Devlet üzerinden Askerlik Durum Belgesi Sorgulama hizmetinden yararlanıyorum, her seferinde aynı şey yazıyor.

"AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 31/12/2029 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İLE İLİŞİĞİ YOKTUR."

Kendim askerlik tecili yapmadım, okulum da yapmamış, zira aynı bölümde ve aynı sınıfta olan arkadaşım tecil ettirmek zorunda kalmıştı. Yalnız benim anlamadığım şey şu, ben 2001 doğumluyum, 29 yaşında mı gideceğim askere? Yani, benim için bir sorun yok ancak benim okulum normal koşullar altında 2 sene sonra bitecek. 2030 yılı ile benim okulumun nasıl bir alakası var bilmiyorum. Yüksek rütbeli bir akrabama sordum, o da pek bilgisinin olmadığını söyledi. Hem annem, hem de babam polis, bundan dolayı olma ihtimali var mı?
Teşekkürler, iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
2029 yazdığına bakmayın. Okulunuz biter bitmez o yazı "En yakın askerlik şubesine gidin." tarzı bir yazıya dönüşecek. Siz de gidip 2 yıl tecil ettireceksiniz.

Arkadaşınızla ilgili olan durumu bilmiyorum ama aynı durumu ben de yaşadım. Benle birlikte 4 arkadaş tecil ettirmiştik üniversitenin başında.
2029 yazdığına bakmayın. Okulunuz biter bitmez o yazı "En yakın askerlik şubesine gidin." tarzı bir yazıya dönüşecek. Siz de gidip 2 yıl tecil ettireceksiniz.

Arkadaşınızla ilgili olan durumu bilmiyorum ama aynı durumu ben de yaşadım. Benle birlikte 4 arkadaş tecil ettirmiştik üniversitenin başında.

Çözüm

Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı