Askerlik için Askercell alınmalı mı?

Kesinlikle, tuşluyla gideceğim zaten. Telefon hazır, o konuda sorun yok ama hat ile ilgili kafama bir şeyler takıldı sorayım dedim.
Hattımı kısıtlatmalıyım, girerken ne tür bir arama olur. Atıyorum kısıtlattım diyip orada bir şeye bakıyorlar mı. Yalan söyleyip yakalanmak istemiyorum emin olayım yada tecrübelerinizden faydalanayım diye bir danışmak istedim.
Aceminin girişinde biraz detaylı arama yaparlar, valizi/çantayı falan karıştırırlar.
Telefon var mı diye sorarlar, sen de tuşluyu çıkarıp gösterirsin. Ellerine alıp bakmazlar bile, tuşluysa tamamdır. Ben mesela hem tuşlu telefonu hem akıllı telefonu götürmüştüm yanımda. Onun da nedeni yolculuk esnasında canım sıkılmasın diyeydi, girişte de kendim verdim akıllı telefonu, tuşluyla devam ettim.

Hem askercellin MSB ile doğrudan bir bağlantısı da yok, tamamen Turkcell'in çıkardığı ve pek de tutmayan bir icat. Kullanım zorunluluğu yoktur.

Evet, dediğimiz gibi kendi hattımı takıp giderim. Sorarla kısıtlattırmadım derim duruma göre ilerleriz.

Evet, dediğimiz gibi kendi hattımı takıp giderim. Sorarla kısıtlattırmadım derim duruma göre ilerleriz.
Son olarak iki tavsiye daha vereyim;
Asla koca valizi doldurup götürme ve eğer sigara içiyorsan açık paketi girmeden önce iyi sakla.
Girişteki bazı uyanıklar "yasak" diyip alıyorlar sonra kendileri içiyor :D bana öyle yapmışlardı. Hala aklıma geldikçe gülerim..
Normalde yasak falan değil

Asla koca valizi doldurup götürme ve eğer sigara içiyorsan açık paketi girmeden önce iyi sakla.
Girişteki bazı uyanıklar "yasak" diyip alıyorlar sonra kendileri içiyor :D bana öyle yapmışlardı. Hala aklıma geldikçe gülerim..
Bir sırt çantası aldım, bende ilk başta valiz mi götürsem diyodum sonra araştırdım vs. her şeyini götürmeye gerek yok. Bir sırt çantam var. Sigarayı da hallederiz, dört kapalı paketi koydum çantaya elimdekini de alırlarsa alsınlar. Bende sizin gibi aklıma geldikçe gülerim :)

Sakın alma derim ben aldım çok pişman oldum 5 kişi kaydedebiliyorsun ve telefon çekmiyor internet çok kötü ve 2020 askere giyimde 500 TL idi şimdi bilmiyorum sen beni dinle sakın alma kendi hattını kullan derim orada sahşen ben askersek kullanan görmedim duymadım bir ben aldım sadece ve askerde hattını çıkar valan da demiyorlar

Şu tarz çanta almayı düşünüyorum.Sırt çantasın tıpıştırmak yerine böyle daha mantıklı olmaz mı?

Dosya Ekleri

• 67952EFB-6256-49A5-9F33-AC2B573FA3A5.png
    67952EFB-6256-49A5-9F33-AC2B573FA3A5.png
    604 KB · Görüntüleme: 35
Tuşlu telefonda kendi hattını sök cüzdanına koy giderken. İlk girişte Askercell almazsan telefonu sokamazsın derler muhtemelen. Bir kere 500 kağıt yolacaklar sonra arkasına yasal hat etiketi yapıştırıyorlar telefonun. İçeri girince sote bir yerde kendi hattını takarsın. Ulu orta yerde telefonla konuşmazsan mesaj çekmezsen özellikle akşam 6'dan önce sıkıntı olmaz. telefonu özellikle açıp kurcalamıyorlar hat sivil mi asker mi diye. Bizde sistem böyleydi.

Geri
Yukarı