Askerlik için saat kaçta teslim olmak mantıklı?

Öncelikle Allah yardımcın olsun, keşke hiç kimse bu mantıktan uzak sistemde zorunlu askerlik yapmasa ama elden gelen bir şey yok. Bazı arkadaşların dediği gibi saat olayı yok. Belgelerin Eksiksizse hiç acele etme. Ben 15.50 de kapıya gitmiştim bir kağıt eksik çıkmıştı onun için yarım saatlik yola taksi tutup gitmiştim. Sonraki güne kalsa sıkıntı olurdu. Erken gidip sorabilirsin kapıda eksik var mı yok mu diye, bakar bir şey söylerler sana.. Eksik yoksa 16.00 da git.

Siz böyle dediğiniz an nasıl fark etmedim diye korktum ve hemen baktım şimdi kağıdıma. Saat belirtmiyor. Hiçbir şekilde şu saate kadar katılmalısınız, şu saatte gelmelisiniz yazmıyor.
Genel olarak öğleden sonra 4-5 arasıdır. Üç güne kadar geç gidebiliyorsunuz ancak askerliğinizde o süre kadar uzuyor. Mantıklı olan öğleden önce gidip işlemleri en kısa sürede bitirtip ortama adapte olmaktır. Hem devrelerinle tanışmış olursun hem yerleşmiş olursun. Kalan sürede dinlenmeye kalır.

Genel olarak öğleden sonra 4-5 arasıdır. Üç güne kadar geç gidebiliyorsunuz ancak askerliğinizde o süre kadar uzuyor. Mantıklı olan öğleden önce gidip işlemleri en kısa sürede bitirtip ortama adapte olmaktır. Hem devrelerinle tanışmış olursun hem yerleşmiş olursun. Kalan sürede dinlenmeye kalır.
Sevk tarihi 10 kasım diyor.
Katılacağı tarih 12 kasım diyor.
Anlamadığım için sorular sormuştum. Bazı insanlar 10 kasım çok erken gitme o kadar ve iki gün geç gidersen terhis günün değişmiyor gibi şeyler söylüyordu.

Dosya Ekleri

• oguzaskerliksorularevrak.png
    oguzaskerliksorularevrak.png
    95,6 KB · Görüntüleme: 373
Sevk tarihi 10 Kasım diyor.
Katılacağı tarih 12 Kasım diyor.
Anlamadığım için sorular sormuştum. Bazı insanlar 10 Kasım çok erken gitme o kadar ve iki gün geç gidersen terhis günün değişmiyor gibi şeyler söylüyordu.

12 Kasım da gitceksin zaten 1gün yol izninle beraber 12 Kasıma tekabül ediyor. Tavsiyem öğleden önce teslim olman.

Sevk tarihi 10 kasım diyor.
Katılacağı tarih 12 kasım diyor.
Anlamadığım için sorular sormuştum. Bazı insanlar 10 kasım çok erken gitme o kadar ve iki gün geç gidersen terhis günün değişmiyor gibi şeyler söylüyordu.
Katılacağı tarihten itibaren geçen 3 günlük sürede geçerli dediğim. Sen 12 Kasım'da gidip teslim olabilirsin. Dediğim gibi öğleden önce gidersen daha iyi olur senin için.

Ben saat 13:00 gibi sıraya girdim gece 22:00 gibi işim bitti. Bazı işler ertesi güne kalacaktı fakat herkes sigara içmeye gitti sıradan çıktı bir ben kalınca benim işleri erkenden yaptılar, sigara içmeye gidenlerin ertesi güne kaldı.

Benim gibi heyecan yapıp hevesle sabahın 6 sında gider isen aşırı pişmanlık seni bekler :) Ne kadar geç o kadar iyi bence :) Tabi son teslim saatini bilmiyorum orası ayrı konu. Bu arada pişmanlığım askere gitmek değil orada bulunan erlerin kendini komutan gibi tanıtıp seninle saçma sapan diyalog kuruyorlar bu yüzden.

Benim gibi heyecan yapıp hevesle sabahın 6 sında gider isen aşırı pişmanlık seni bekler :) Ne kadar geç o kadar iyi bence :) Tabi son teslim saatini bilmiyorum orası ayrı konu. Bu arada pişmanlığım askere gitmek değil orada bulunan erlerin kendini komutan gibi tanıtıp seninle saçma sapan diyalog kuruyorlar bu yüzden.
Onların rütbesi falan yoktur parkalarında sanırım.
Ben de bilmiyorum ama apoletleri yoktur sonuçta.
Bir de size bir kaç şey sorabilir miyim mümkünse discord üzerinden?
Acemi birliği ile ilgili bir kaç soru. Bot kilidi, dolaplar vsvs ile ilgili.

Yeni konular

Geri
Yukarı