Askerlik ile ilgili sorular

Ayın 10'u ile 12'si arasında birinde teslim olacaksın, 12'si son gün. Yanına pek bir şey alma orada her şeyi verecekler sana. Nakit paraya sadece sigorta yaptırırken ihtiyacın olacak 40 lira gibi bir şeydi şimdi 60 olmuştur sanırım, onun dışında nakit para geçmez. Usta birliğin büyük ihtimal Kıbrıs, orada yazan muvazzaflığa çok takılma orada belki tankçı belki toıpçu olacaksın, ben tankçı olmuştum.
59.Hava ve Topçu Tugayı / Erzincan'da öyle hep kıbrıs çıkıyordu ben yaptım geldim gayet iyi yerdi gittiğim yer ustalık yemyeşildi açıkcası kıbrısta öyle bir yer bulmak zor tamamen şans :) Muhabere olarak yaptım 2021-3/B devrelerime selamlar :)

Yaptığım yer: İstihkam Savaş Taburu Kıbrıs/Dikmen :)

İnternete Askeri Fanila yaz sana verecekleri o boxer yok don veriyorlar sana askeri don yaz o da çıkar, sen de giderken al. 3er tane falan alsan onlar da 3 tane verse acemilik bitene kadar idare edersin çünkü benim gördüğüm ve diğer birliklerden anladığım kadarıyla genelde acemi birliklerinde çamaşırhane olmuyor kullandırılmıyor elinde yıkarsın çamaşırlarını tabi yine dediğim gibi bu tamamen katılacağın birliğe bağlı şartlar çok değişken olabiliyor.

Yanında sivil eşyan olur zaten boxer falan normal atletin onlarla bi işin olmaz, tabi sana ikmal yazmışlar ne yaparsın tam bilmediğim için sen servis şoförü de olabilirsin onların bazıları sivil oluyor sen de sivil giyinirsin o zaman, onu tam bilemiyorum ama normalde sivil eşyayla işin olmaz, sen yine de yanına giderken giydiğin eşyaları alırsın çok ihtiyaç olursa evden sivil eşyanı istersin zaten. Askerliğin bitimi yaza denk geliyor ona göre yazlık da almanı tavsiye ederim yanına
Tamam işte askeri don dedikleri şey bildiğimiz boxermış :)
Elimde yıkamak çok saçma olmaz mı?
Sadece suya tutup bazaya mı asacağım?
Sanki temizlemek değil de kendimizi rahat hissetmek avutmak için elimizde yıkayacakmışız gibime geldi acemi birliğinde en azından.

Şoför olamam. Ehliyetim yok.

Tamam işte askeri don dedikleri şey bildiğimiz boxermış :)
Elimde yıkamak çok saçma olmaz mı?
Sadece suya tutup bazaya mı asacağım?
Sanki temizlemek değil de kendimizi rahat hissetmek avutmak için elimizde yıkayacakmışız gibime geldi acemi birliğinde en azından.

Şoför olamam. Ehliyetim yok.
Çamaşır hane vardı hocam orda fileye ismini yazıp veriyorsun bu kadar.

Çamaşır filesi verecekler zaten.
Hâlâ hiçbir şey almadım o kadar kararsızlık ve istemsizlik var ki...
Yarın üç adet tişört(fanila) üç adet boxer(don) alırım. Eldiven ve çorap almaya gerek var mı bilmiyorum.
Birde kişisel bakım olarak diş macunu, diş fırçası, kalıp sabun ve sabunluk vsvs.
Cüzdan askılı olmak zorunda mı boynuma bilmiyorum.
Fermuarlı mı fermuarsız bot mu verecekler acemi birliğinde bunu da merak ettim.
O kadar çok kafam karman çorman ki anlatamam.

Çok uzun yazmışsınız. Okuyacak kişi çok azdır diye düşünüyorum.

Katılacağı tarih yol izninin bittiği gün olduğundan "katılacağı tarih" günü katılmanız gerekir. Ne öncesi ne de sonrası.

Askerlik süreniz sevk tarihinden itibaren başlar.

Çorap, boxer ve faniladan 5'er adet alın. Tıraş köpüğü ve tıraş bıçağı alın. Blue 3 Comfort (Kullan-At) öneririm. Çamaşır filesi, kirli torbası almanızı da öneririm.

Fermuarsız bot verecekler tabiki de. Bağcıklı olacak.

Cüzdan askılı olsun. Eğitimde düşürmezsiniz en azından.

Askerlik görevinizde başarılar. Hayırlı teskereler.

Çok uzun yazmışsınız. Okuyacak kişi çok azdır diye düşünüyorum.

Katılacağı tarih yol izninin bittiği gün olduğundan "katılacağı tarih" günü katılmanız gerekir. Ne öncesi ne de sonrası.

Askerlik süreniz sevk tarihinden itibaren başlar.

Çorap, boxer ve faniladan 5'er adet alın. Tıraş köpüğü ve tıraş bıçağı alın. Blue 3 Comfort (Kullan-At) öneririm. Çamaşır filesi, kirli torbası almanızı da öneririm.

Fermuarsız bot verecekler tabiki de. Bağcıklı olacak.

Cüzdan askılı olsun. Eğitimde düşürmezsiniz en azından.

Askerlik görevinizde başarılar. Hayırlı teskereler.
Peki hocam bir şey daha sormak istiyorum.
İlk gün en son revirde iki aşı vuruyorlarmış. Oturduğun an anlamadan bitiyormuş aşı.
Bu aşıları olmama hakkım var değil mi?
İsteğe bağlı mı?

Boxer dar olur don bol olur sana don verecekler. Elinde yıkamanda bir sorun olmaz zaten sadece ter olur eşyalarında, her yerde durum farklı ben hudut karakolunda yaptım çamaşır makinesi 2 tane vardı normal evdekinden, bozuldu ikisi de elimde yıkamak zorunda kaldım.

Çorap da al bir kaç tane

O aşıları olacaksın zorunlu gibi bir şey, gribal enfeksiyon aşısı bir de tetanoz aşısı galiba isimleri tam hatırlamıyorum, Covid aşısı vuruyorlar mı bilmiyorum ben gittiğimde Covid de vurdular

Bu kadar kasmana da gerek yok, askerlik güzeldir, yeter ki emir almak zorunda gitmesin ve arkadaşlık becerilerin iyi olsun bunun dışındakiler küçük şeyler olur zaten

Geri
Yukarı