Askerlik İşlemleri

Berk18

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba herkese iyi forumlar. 26.06.2019 tarihinde tüm askerlik işlemlerimi e-devlet üzerinden hallettim. Beni aile hekimine gönderdi orada bütün kontrollerim yapıldıktan sonra asker olur kağıdını aldım. E-devlet sisteminden dün kontrol ettiğimde ' askerlik şubesinden onay bekleniyor. ' Yazıyordu. Fakat şimdi sorgulama yaptığımda ise, hiçbir şey çıkmıyor. Yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı için askerlik yoklaması işlemlerini gerçekleştiremezsiniz yazısı geliyor. Biraz Google'dan araştırma yaptım bu sorunu yaşayanlar olmuş sorun e-devlet ile alakalıymış. Bilgisi olan var mı bu konuda? Bir de son olarak celp dönemleri yılda 12 ay olacaktı, askere erken gitme söz konusu olur mu? Bundan sonraki süreç nedir teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
E devlete girip resimde adım adım anlattığım şekilde askerliğinizi sorgulayabilirsiniz. Ben Mart ayında başvurdum kanun değiştiği ve askerlerin çoğu terhis olduğu için 4 ay sonra gideceğim yer belli oldu. Sizde tahminimce sınıf ve tertibat bekliyor yazacak. İleri tarih yazılı olarak şu tarihe kadar askerlik işlemleri yönünden sakıncası yoktur gibi. Yalnız o tarihe pek güvenmeyin!

asdasdadasda.png

Adsızffffffffffffffffffffffff.png

Bu işlemlerden sonra karşınıza resmi evrak gelecek askerlik durumunuz açıklandığında aşağıdaki gibi 'sınıflandırılmış yükümlü' yazacaktır.

hjgjjg.png

Sınıflandırılmış yükümlü yazdıktan sonra er sınıflandırma sonucu sorgulama yazıp tekrar sorgulama yapacaksınız. Gideceğiniz birlik orada yazıyor olacak.

Adsız.png

E devlete girip resimde adım adım anlattığım şekilde askerliğinizi sorgulayabilirsiniz. Ben Mart ayında başvurdum kanun değiştiği ve askerlerin çoğu terhis olduğu için 4 ay sonra gideceğim yer belli oldu. Sizde tahminimce sınıf ve tertibat bekliyor yazacak. İleri tarih yazılı olarak şu tarihe kadar askerlik işlemleri yönünden sakıncası yoktur gibi. Yalnız o tarihe pek güvenmeyin!

Eki Görüntüle 411606

Eki Görüntüle 411607

Bu işlemlerden sonra karşınıza resmi evrak gelecek askerlik durumunuz açıklandığında aşağıdaki gibi 'sınıflandırılmış yükümlü' yazacaktır.

Eki Görüntüle 411608

Sınıflandırılmış yükümlü yazdıktan sonra er sınıflandırma sonucu sorgulama yazıp tekrar sorgulama yapacaksınız. Gideceğiniz birlik orada yazıyor olacak.

Eki Görüntüle 411609

Emek edip bunları benimle paylaştığın için çok teşekkürler dostum. Dediğin sayfada sorgulama yaptığımda SINIF VE TERTİBAT BEKLİYOR yazısını görüyorum.. tecilimin'de yıl sonuna kadarken, 10. aya çekildiğini görüyorum. Bundan sonraki süreç ne beklemeli miyim? Yoksa direk askerlik şubesine mi gitmeliyim? Askere erken gitmek istiyorum. Celp dönemleri 12 ay oldu deniyordu umarım öyledir Ekime kadar atmaz beni 😌

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı