Askerlik nasıl tecil ettirilir?

Sadece Yorumcu

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
12th Gen Intel Core i5-12500h
NVIDIA GeForce RTX 3050 Tİ / Intel Iris Xe Graphics
24 GB / SODIMM, CRUCİAL 3000/6000 MHz Ram
Samsung 512 NVM M.2 SSD
Kingston KC3000 1 TB NMV M.2 SSD
Meslek
Müzisyen
İyi akşamlar.
19 yaşındayım, bugün bir mesaj geldi, askerlik yoklaması hakkında. e-Devlet'te girip tecil ettirmek için baktım ama aşağıda bıraktığım fotoğrafta gözüküyor. Fotoğrafın altında sadece sorular var, tecil hakkında herhangi bir işlem yok, açık öğretim lise mezunuyum. Herhangi bir sorunum yok, mezun belgemi aldım.
Yaşadığım konuma askerlik şubesi de bir hayli uzak, nasıl tecil ettirebilirim?
Bir de bir soru daha soracağım, üniversiteye gitmeyi planlıyorum, yoklama süresi 1 ay 24 gün olarak gözüküyor. Şimdi tecil ettirsem, üniversite de yenilenir mi yoksa üniversitede çağırırlar mı?

1699364574204.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi akşamlar.
19 yaşındayım, bugün bir mesaj geldi, askerlik yoklaması hakkında. e-Devlet'te girip tecil ettirmek için baktım ama aşağıda bıraktığım fotoğrafta gözüküyor. Fotoğrafın altında sadece sorular var, tecil hakkında herhangi bir işlem yok, açık öğretim lise mezunuyum. Herhangi bir sorunum yok, mezun belgemi aldım.
Yaşadığım konuma askerlik şubesi de bir hayli uzak, nasıl tecil ettirebilirim?
Bir de bir soru daha soracağım, üniversiteye gitmeyi planlıyorum, yoklama süresi 1 ay 24 gün olarak gözüküyor. Şimdi tecil ettirsem, üniversite de yenilenir mi yoksa üniversitede çağırırlar mı?

Eki Görüntüle 2006227
Bu yoklama hocam bunu bende yaptım yanlışlıkla doldurup gönderdim meğersem askerlik alımı içinmiş 😅 askerlik şubesine gitmeniz gerekiyor.

Herhangi bir yerde eğitim görmüyorsan tecil hakkın 2 yıldır. En yakın askerlik şubesine gidip 20 yaşına kadar tecil ettiriniz.

Bu yoklama hocam bunu bende yaptım yanlışlıkla doldurup gönderdim meğerse askerlik alımı içinmiş 😅 askerlik şubesine gitmeniz gerekiyor.

Aman diyeyim :D eyvallah cansınız.

Herhangi bir yerde eğitim görmüyorsan tecil hakkın 2 yıldır. En yakın askerlik şubesine gidip 20 yaşına kadar tecil ettiriniz.
Yoklama bitince kaçak sayılıyormuşuz galiba, yoklama bittikten sonra tecil mümkün müdür?

Yoklama bitince kaçak sayılıyormuşuz galiba, yoklama bittikten sonra tecil mümkün müdür?

O kısmı bilmiyorum ama yoklama kaçağı olduğun her gün senin için para demektir. Bunu düzeltme işlemi yaparken kaçak olduğun gün süresi kadar ceza ödemen gerekmekte.

Mümkün hocam kaçak sayılsanız bile gidip tecil ettirebiliyorsunuz ama askerlik işi pek şakaya gelmiyor bu süre bitmeden doldurursanız çok daha iyi olur. Üstüne yoklama kaçağı sayıldığınız her gün için ceza yazılıyor size miktarını bilmiyorum.

Bu sorunu yaşayan arkadaşlar için küçük bir bilgi vereyim, 2004'lülerin kayıtları sistemsel olarak başlatılmamış bu yüzden şubeye gidip işlemleri yapmalısınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı